2.liga
Datum so, 27. led. 2018 Beginn 17:07
-:- HC David Servis ČB - A tým
David Servis ČB

Z utkání proti M. Budějovicím. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti M. Budějovicím. Foto: Jan KobzáňPo první třetině fanoušci spokojeni nebyli, na konci si napětím kousali nehty a po vítězném konci ještě minuty a minuty a oslavovali společně s hráči. Takový byl středeční zápas Kolína proti Moravským Budějovicím. Kozlové ho vyhráli nakonec 3:2 v prodloužení.

,,Do utkání jsme vstoupili katastrofálně. Odehráli jsme absolutně nejhorší třetinu během mého působení u týmu. V kabině jsme si řekli, že takto to dál nejde nebo z toho bude velký průšvih. Myslím, že od druhé třetiny jsme výkon obrovsky zvedli, a pak jsme byli minimálně rovnocenným soupeřem. Začali jsme si vypracovávat šance. Ty se nám ale nedařilo proměňovat, soupeř neustále hrozil, byl silný v útočné fázi a v poslední třetině to byl takový vabank. Soupeř se dostal do vedení po naší chybě. Nám se podařilo vyrovnat a v závěru to bylo o tom, kdo dá gól. Soupeř měl taky ložené šance, které neproměnil. Nám se naskytla přesilovka, která se protáhla do over-timu a tam jsme ji využili a jsme rádi za dva body,“ okomentoval středeční duel trenér Kolína Petr Martínek.

Zlomový moment, to byla druhá třetina. V ní se Kolín vrátil do zápasu. Bylo to takové znovuzrození a rozhodně v lepším světle. ,,Řekli jsme si, že jako v první třetině to hrát nejde. To byla ostuda, naprostá ostuda, bez nasazení, bez důrazu, bez bojovnosti, bez dodržování herního konceptu. Tam nebylo vůbec nic. My musíme být šťastní, že tato třetina skončila jen 0:1, protože tam když by nám soupeř utekl o dva, o tři góly, už by se těžko dotahoval ten náskok. Naštěstí jsme ji přežili jen s jednou inkasovanou brankou. To byl pro nás takový odrazový můstek,“ byl si Martínek vědom, že i soupeřovo neproměňování šancí jeho týmu pomohlo.

,,Chtěli jsme pak, když se nám povedlo v poslední třetině znovu vyrovnat, zápas rozhodnout v základní hrací době, ale jak jsem říkal, soupeř měl v závěru takové šance, že to klidně mohlo skončit obráceně,“ přemítal kolínský trenér o možných scénářích.

,,Po utkání beru dva body jako zlaté. Když jsem viděl první třetinu, tak jsme neměli nárok. Před zápasem jsme měli cíl získat tři body, ale podle vývoje první třetiny jsou pro nás dva body hodně cenné,“ oddychl ještě na závěr.

Kolín a Moravské Budějovice se letos potkaly již potřetí a potřetí to byl vyrovnaný duel, ve kterém padlo méně branek, než oba týmy průměrně střílí. Moravské Budějovice mají 4 góly na zápas, Kolín tři. První zápas vyhrály žihadla v Kmochově městě 3:2, na ledě soupeře uspěli kozlové 2:1 a do třetice to bylo 3:2 pro Kolín a až v prodloužení.

,,Oba týmy mají velmi dobré obrany, hrají dobře zezadu a my těch gólů všeobecně dáváme málo, takže od nás se nečeká, že bychom jich dávali víc, i když bychom si to hrozně přáli. A Moravské Budějovice nedokázaly využít to, co jsme jim v první třetině nabídli. Potom jsme je dostali pod tlak a už se nedostali do takových šancí jako v první třetině. Proto to skončilo o gól a relativně s malým počtem vstřelených branek,“ hledal trenér Martínek vysvětlení.

Po středečním duelu je Kolín stále pátý a Moravské Budějovice čtvrté, ale už je mezi nimi jen dvoubodový rozdíl.