2.liga
Datum so, 27. led. 2018 Beginn 17:07
-:- HC David Servis ČB - A tým
David Servis ČB

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňDvakrát kozlové vedli, dvakrát kohouti z Tábora vyrovnali, na třetí únik kozlů už ale byli krátcí. Kolínští hokejisté na ledě Tábora udělali rozhodující krok dopředu na konci druhé třetiny.

Kolín – Tábor

2:5

Kolín měl v každé třetině trochu navrch, střelecky, i na ledě. Po první třetině ještě ale ne gólově. Panna nejdřív vybídl ke skórování Kadlece, na kterého zívala prázdná brána, ten chvíli čekal, protože myslel, že se mu gólman přesune a on bude pálit na druhou tyč, ale nepřesunul, tak poslal puk do prázdné brány. Ve dvanácté minutě ale kozlové propadli, táborský kapitán dostal puk zpoza před brány před bránu, kde byl sám a mohl vesele zamířit, prostřelit a vyrovnat – 1:1.

Na začátku druhého dějství zahrozil Zumr. V přečíslení dva na jednoho se Semirádem zamířil a orazítkoval tyč. To byl vykřičník. Pak ho proměnil v branku Morkes. Ten zavezl puk do pásma, rozhlížel se a nikde nikdo, jen 4 Táborští se ho chystali sevřít a obrat o puk. Kozlové střídali. On zachoval klidnou hlavu, včas puk shodil po mantinelu na druhou stranu, tam už byl Kadlec. Oba zakombinovali a nakonec si od mantinelu Morkes vyjel mezi kruhy, dostal od Kadlece puk a rána, gól.

Ani tentokrát netrvala radost kolínských dlouho, protože faulovali a ve hře čtyři na pět inkasovali druhý vyrovnávací gól – 2:2. Závěr třetiny byla však zase kozlů. Nejdříve znovu zazářil Morkes. Ne gólem, ale parádní přihrávkou. U mantinelu, u domácí střídačky tak dlouho střežil puk a časoval přihrávku, až ji načasoval úplně přesně na hůl najíždějícího Bartáka na druhé straně, tem z první mohl uklidit puk do brány – 2:3. A minutku na to před bránou dobře zapracovali Malý s Pýchou a kolínský kapitán mohl před odchodem do kabin potvrdit kolínské vedení.

To bylo už definitivní. Hned v první minutě poslední části utkání skóroval ještě Kysela k tyčce, Kolín se ujal vedení 5:2, a to už domácí zvrátit nedokázali.

Tento výsledek a ještě kontumace 5:0 utkání Moravské Budějovice – David servis České Budějovice z 21. kola, znamenají, že se Moravské Budějovice posunuly na třetí místo (49 bodů), Tábor je čtvrtý (49 bodů) a Kolín pátý (44 body). Kolín má ale ještě zápas k dobru. Druhý Žďár má také ještě se zápasem k dobru 52 bodů.

Branky: 12. Matušík (Heřman, Seidl), 31. Heřman (Černý K., Mařík) – 5. Kadlec (Panna), 27. Morkes (Kadlec), 37. Barták (Morkes, Kysela), 38. Malý (Pýcha), 41. Kysela (Prokop). Rozhodčí: Micka – Oudes, Ovsík. Vyloučení: 7:6, navíc Černý T. 10 min OT za NESP. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 1:3, 0:1. Diváci: 1549.

Kolín: Martínek – Kadlec, Pýcha, Hlaveš, Havelka, Barták, Březina – Malý, Semirád, Panna – Zumr, Morkes, Pilný – Kysela, Prokop, Kozák.