Nová Paka

Datum čt, 22. srp. 2019 Beginn 18:00
-:- BK Havlíčkův Brod - A tým
Havlíčkův Brod

Foto z utkání se Žďárem. Foto: Jan KobzáňFoto z utkání se Žďárem. Foto: Jan KobzáňKozlové reparát zvládli. Porazili Žďár 5:4 a ten rozhodující gól dali dvacet devět sekund před koncem. To byl zápas pro diváky.

Kolín – Žďár

5:4

Drama až do konce. Mezi Kolínem a Žďárem se hrálo na ostří nože. Zápas měl náboj, tempo, góly, vyloučení. Diváci si přišli na své.

Psala se padesátá třetí minuta. Kozlové do té chvíle vedli. V poslední minutě druhé třetiny se ujali vedení, a to drželi dlouho. Jenže pak v oslabení inkasovali. Štěpánek si vybruslil do mezikruží a zamířil přesně. Využitá přesilovka a gól na 4:4. A pak boj o každý kousek ledu, o každý puk.

Až do poslední minuty. V ní se rozhodlo. Tři body zůstaly v Kolíně. Kolínský kapitán symbolicky vystřelil Kolínu výhru. V přesilovce, v poslední minutě, dvacet devět sekund před koncem. Z kruhu poslal puk do volného růžku a zařídil svým spoluhráčům i fanouškům kozlů veselý večer.

A co se dělo před tím? Taky to nebyla nuda. V první třetině šli kolínští do vedení zásluhou Kadlecovy dorážky do odkryté brány. Hosté ale vyrovnávali po střele z kruhů a taky z dorážky. Ve druhé třetině pak šly Plameny do vedení, ale kozlové zase otočili. Panna po dlouhém pasu a přejetí obránce trefil mezi betony a pak po pěti sekundách přesilovky Zumr dorážel akci „buly, bek, střela, beton, dorážka“. Pak zase hostí vyrovnali. V přesilovce. Ale kozlové šli již zmíněným gólem z poslední minuty do vedení.

Branky: 4. Kadlec (Malý, Pýcha), 26. Panna (Pýcha), 31. Zumr (Pýcha, Kadlec), 40. Panna (Kysela, Kadlec), 60. Malý (Pýcha) – 7. Jícha (Peslar), 25. Kuřítko (Kovářů, Poizl), 38. Kuřítko, 53. Štěpánek (Stehlík). Rozhodčí: Čáp – Tasch, Urubčík. Vyloučení: 10:8, navíc TS za faul Peslara (ZDR). Využití: 3:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 3:2, 1:1. Diváci: 790.

Kolín: Sejpal – Pýcha, Březina, Voženílek, Havelka, Hlaveš, Barták – Panna, Zumr, Malý – Kysela, Semirád, Morkes – Kadlec, Prokop, Kozák.

1 China 0 0:0 0
1 David Servis ČB 0 0:0 0
1 Klatovy 0 0:0 0
1 Kobra Praha 0 0:0 0
1 Příbram 0 0:0 0
1 Tábor 0 0:0 0
1 Písek 0 0:0 0