10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti David servisu. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti David servisu. Foto: Jan Kobzáň

Kozlové potvrdili roli favorita a na domácím ledě si poradili s David servisem. Ten předtím porazil Žďár i Havlíčkův Brod, takže byl ve formě. Kozlové ale komplikace nepřipustili. Rozhodli de facto už v první třetině, kdy překonali gólmana hostí hned třikrát. Nakonec vyhráli 7:2.

,,Jsme hrozně rádi. Potřebovali jsme takové utkání. Přistoupili jsme k němu velice dobře, od začátku. Vypracovali jsme si šance, přesilovky, které jsme proměnili. Myslím si, že jsme na ledě dominovali. Škoda v závěru první třetiny našich vyloučení, které nás trochu zabrzdily. Ale myslím, že jsme měli celý zápas jasně pod kontrolou,“ komentoval mač kolínský trenér Petr Martínek.

Kozlům se po delší době doma podařilo jít nejeden do vedení, ale hned i do vyššího náskoku. To je na domácím ledě pro kozly tak trochu novinka. Před tímto utkání doma vstřelili první branku jen ve třech utkáních a v dalších jedenácti museli skóre dotahovat. ,,My jsme se s nestřílením prvních branek v utkání potýkali celou sezonu. Pro psychiku je to přitom důležité. Před týdnem se nám to povedlo se Žďárem, v sobotu proti David servisu. Přidali jsme pak další branky a myslím, že jsme utkání v pohodě dohráli. Předvedli jsme pěkné akce. Škoda, že nepadlo víc branek,“ litoval Martínek.

Kozlové se v utkání dostali až do vedení 6:0, ale pak ve 40. a 41. minutě inkasovali, takže čisté konto neudrželi. ,,Každá inkasovaná branka mrzí, ale stane se to v takovém utkání. Měli jsme dát víc branek. Ale zaplaťpánbůh za těchto sedm. Myslím, že se to divákům muselo líbit,“ shrnul ještě kolínský trenér.

Zápas měl kromě výše zmíněných aspektů taky bonus v podobě zařazení čtvrté pětky do hry. V obraně Hanzl se Sladkým, v útoku Netušil, Černý a Kadlec Antonín. Hned v prvním střídaní dali mladíci branku. Černý poslal dlouhý puk na Kadlece. Ten vystřelil do beka, ale puk se mu odrazil na hůl, tak našel na zadní tyči Netušila, který skóroval. ,Hodnotím pozitivně. Bylo to jejich první střídání na ledě a hned dali gól. To je skvělé pro jejich psychiku. Utkání jsme od jeho půlky mohli hrát na čtyři pětky. Hráči z té čtvrté se tam neztratili a předvedli velmi dobrý výkon,“ hodnotil trenér Martínek.

Ve čtvrté lajně se objevil i obránce Jan Hanzl, který od konce října nehrál. Byl po zranění na operaci kolene. Nenastoupil k celé polovině soutěže. Teď se vrací znovu na led a do sestavy. ,,Za to jsme nesmírně šťastný, Honza začal teprve teď lehce trénovat, takže ještě není v kondici. Původně jsme mysleli, že s námi půjde jen na střídačku, aby povzbudil kluky. Situace nahrála k tomu, aby šel hrát a on chtěl jít, tak jsem ho tam na jeho vlastní zodpovědnost pustil. Pak jsem mu dal tu šanci na tu penaltu, protože vím, že je proměňuje. Škoda, chyběl kousíček,“ řekl k jeho prvnímu startu po zranění trenér Kolína.

Hanzl jel v poslední třetině nájezd po faulu na zraněného Kozáka. Naznačil kličku, položil gólmana a mohl puk poslat do brány, ale těsně minul a puk jen projel těsně vedle brány brankovištěm. Chytal se za hlavu, ale vliv na výsledek utkání to nemělo. ,,Pro jeho psychiku by bylo kouzelné, když by proměnil. Teprve týden trénuje ve výstroji a ještě lehce. Ale vůbec nic se neděje. Honza se do toho dostane, a ještě nám pomůže,“ věří Martínek.

čt, 03. led. 2019 18:00