Datum st, 23. zář. 2020 Beginn 18:00
-:- LHK Jestřábi Prostějov - A-tým
Prostějov

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan Kobzáň

Poslední derby v základní části patřilo Kolínu. Kozlové měli celý zápas o trochu více ze hry, jen se čekalo, kdy vstřelí i nějaké góly. Čím déle to trvalo, tím stoupala nervozita, ale v poslední třetině kozlové dokázali vítězně rozhodnout.

Nymburk Kolín

0:2

První dvě třetiny byly bezbrankové, ale ne nezajímavé. Řadu pěkných akcí utkání připravilo. V první třetině asi největší šanci spálil Pýcha, který se uvolnil od modré a trefil tyč. Ve druhé části toho bylo více, třeba Panna z mezikruží mířil mezi betony a domácí gólman je jen tak tak sklapl. Morkes s Kyselou si dvakrát křižně vyměnili puk, a to zase Krofta rukou těžko vyrážel. Na druhé straně Kolouch zahrozil z brejku.

Těžkou situaci pro kolínského gólmana Sejpala přichystal hned v první minutě třetí třetiny Smejkal, který to zkoušel rychlou střelou z blízka. Pak se kozlové chvilku nemohli dostat z pásma, ale nakonec se nováčkovi Němcovi podařilo puk vyvézt, ohrozit bránu a odraženého puku se pak zmocnil na kruzích Pýcha, který pustil dělo do odkryté brány. To byl vítězný gól.

Kozlové mohli pečetit výhru ve tříminutové přesilovce 5 na 4, to se jim však nepovedlo, a tak drama trvalo až do konce. Domácí pořád cítili šanci, vždyť to bylo jen o gól. Dvě a čtvrt minuty před koncem odvolali gólmana. Hned po buly Loučka mohl z první vyrovnávat, ale Sejpal začaroval a lapil puk mezi rukou a tělem. V čase 58:10 po 24 sekundách nymburské hry bez brankáře kozlové však udeřili definitivně. Malý z obranného pásma trefil prázdnou bránu a uzavřel na konečných 0:2.

Branky: 43 Pýcha, 59 Malý (Pýcha). Rozhodčí: Battěk – Marek, Schopf. Vyloučení: 6:4, navíc Loučka (NBK) 10 min OT za ZHK a Štěpánek (NBK) 5 + OK za SEK. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2. Diváci:

Kolín: Sejpal – Pýcha, Březina, Voženílek, Havelka, Hlaveš, Barták – Panna, Zumr, Malý – Kysela, Semirád, Morkes – Kadlec J., Prokop, Kozák – Netušil, Kadlec A., Němec.