24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Z utkání proti Nymburku. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Nymburku. Foto: Jan KobzáňBěží šedesátá třetí minuta utkání. Prodloužení. Náhlá smrt. Sejpal už dvě minuty kouká osamocen na druhou stranu ledu na hru. Kozlové útočí. Kombinují v útočném pásmu. Jenže se nechají strhnout, oba obránci se vytáhnou k bráně. Jeden si dokonce hraje s pukem za bránou. Jenže místo střely, šance, gólu je tu brejk.

Stehlík se Štěpánkem se řítí na Sejpala. Vymění si kotouč a bum, je to gól. Jediná branka utkání. Vítězná branka. Nymburk bere výhru 1:0pp. Nymburský gólman Krofta vyhazuje hokejku do vzduchu, má radost. Ustál přes čtyřicet střel Kolína, spoustu tlaku, náporu. Kozlové jsou opařeni. Věřili si na výhru a jedna chyba je připravila o druhý bod v osmifinálové sérii play off.

,,Určitě jsme zklamaní. Byl to vyrovnaný zápas, bohužel rozhodla naše chyba, kterou jsme vyprodukovali při hře čtyři na čtyři v prodloužení. Musíme se z toho otřepat a připravit se na další zápas,“ řekl po utkání kolínský asistent trenéra Jiří Pecka.

,,Drželi jsme puk na holi v útočné třetině, jak jsme chtěli. Bohužel oba beci sjeli dolů před a za branku. Na modré čáře zůstal jediný náš hráč, a to byl útočník. Bohužel jsme ztratili puk za bránou. Byl z toho brejk. Za pět vteřin, co jsme ztratili puk, nám soupeř dal gól,“ popsal inkriminovaný okamžik Pecka.

,,Tentokrát jsme šťastnější zase my,“ usmíval se po utkání trenér Nymburka Pavel Bičiště. ,,Utkání bylo bojovné z obou stran, šance na obou stranách. Příležitosti ke skórování v přesilovkách ani v klasickém počtu hráčů se nevyužily, takže celých šedesát minut skončilo 0:0. Řekl bych, že jednoznačně na puku byl na tom líp Kolín, stejně jako bruslařsky. My už jsme lapali po dechu, když nás zavírali před bránou. Třeba i na konci ve třetí třetině. Měli jsme štěstí v tom, že to tam nespadlo. V prodloužení jsme tam ale frnkli dva na jednoho. Šlo to z hokejky na hokejku a do brány,“ komentoval utkání, kterým Nymburk vyrovnal stav série na 1:1.

,,Z naší strany to bylo urputné. Jsem zklamaný z přesilových her. Kolik jsme jich za ty dva zápasy měli a využili jsme jednu,“ dodal ještě Bičiště.

Nymburk měl přesilovek jedenáct, využil jednu. Kozlové jsou na tom ale podobně. Proměnili jednu ze dvanácti. Gólů obecně padá v play off derby málo. Oba týmy daly za dva zápasy pouze dva góly. Kolínský gólman má 96,5% úspěšnost zákroků, kolínští hráči ale pouhá tři procenta úspěšnosti střelby. Podobně je na tom soupeř. ,,Nymburk i my máme svoji kvalitu. Jsou to taktické bitvy. V této sérii budou rozhodovat maličkosti, a kdo do toho dá víc,“ řekl k minimu nastřílených gólů kolínský asistent Jiří Pecka.

Oba týmy mají tedy jasnou vizi. Začít dávat góly. To sérii rozhodne. Třetí utkání je na programu ve středu 7. března od 18.07 na kolínském ledě.

st, 09. led. 2019 18:00