HC Letci Letňany - A-tým
Letňany

Datum so, 29. zář. 2018 Beginn 17:07

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan Kobzáň

Než se začneme soustředit na čtvrtfinálovou sérii, vraťme se ještě jednou k poslednímu utkání osmifinále. Po zápase, který Kolín v Nymburce vyhrál 5:1, jsme vyzpovídali oba trenéry. Jaké byly jejich reakce po utkání?

,,Jsme hrozně šťastní, že jsme vyhráli a postoupili. Chtěli jsme, aby to byl poslední krok, který, jak se říká, je nejtěžší a pro nás byl úplně nejtěžší. Protože my jsme dvě třetiny nehráli dobře, všechno jsme dělali špatně. Paradoxně jsme vedli 3:1 a věděli jsme, že to v poslední třetině nebude sranda. Pak se nám podařilo dát dvě branky a měli jsme utkání už pod kontrolou. Čtvrtá branka to zlomila. Do té doby byl Nymburk nepříjemný soupeř, byli jsme pořád v obavě. Bylo to proto, že my jsme hráli špatně. Ale zase jsme měli to štěstí, které jsme neměli v prvních dvou utkáních, že jsme dali branky. To celé utkání rozhodlo,“ shrnul čtvrtý osmifinálový duel trenér Kolína Petr Martínek.

Kozlové vedli od první třetiny. Jenže na jejím konci inkasovali. Domácí se přiblížili na rozdíl jednoho gólu a tlačili. Stejně tak i ve druhé třetině, kde navíc Kolín musel bránit i oslabení. Domácí mohli vyrovnat a utkání by se vyvíjelo jinak. Jenže kozlové těžké situace zvládli a pak to byli oni, kdo dal gól. Ve druhé třetině se ujali paradoxně vedení 3:1.

,,Říkám, že pánbůh za nějakou práci něco vrátí. My jsme celou sezonu hráli dobře a v pátek to byla odměna odněkud shůry, že jsme celou sezonu dřeli, makali. Ve druhé třetině jsme hráli strašně, ale padnul nám tam gól, a to byl jeden z klíčových momentů celého utkání,“ byl si vědom kolínský kouč.

Co kozly v celé sérii zdobilo, to byla obranná činnost. Po čtyřech utkáních osmifinále má kolínský gólman 95,2% úspěšnost zákroků, celý tým 95,24% ubráněných oslabení. ,,Nás defenziva zdobila po celou soutěž. Skončili jsme jako nejlepší mužstvo s nejmenším počtem obdržených branek. Máme výborného gólmana. To bylo i proto, že jsme dodržovali herní koncept. S tím jsem při posledním utkání v Nymburce nebyl spokojen, moc se nám to tam nedařilo, ale vyhráli jsme a jsme rádi, že se nám to povedlo a postoupili jsme dál,“ řekl ještě Martínek.

Ten si mohl na konci utkání stáhnout kolínskou sestavu na dvě pětky. Nehrály ale ty první dvě, jak to bývá, když je potřeba na konci utkání zafinišovat, ale naopak dohrávala především pětka čtvrtá, která dostala vůbec svou první šanci v play off, a pětka třetí.

,,Dohrávali jsme na dvě pětky. Utkání bylo rozhodnuté. Chtěl jsem je tam původně pustit někdy kolem desáté minuty, ale pak tam byla ještě nějaká přesilovka. Tu jsme proměnili na 5:1, pak už jsme dohrávali na dvě pětky. Za a, aby si hráči z prvních dvou pětek trochu odpočinuli. Za b jsem se obával, že by mohlo dojít k nějakému zranění. Tím nemyslím, že by někdo ze soupeře nás úmyslně zranil, ale nechtěl jsem před čtvrtfinále, aby došlo k nějakému nešťastnému střetu a nějakému zranění,“ vysvětlil tento svůj tah lodivod kozlů Petr Martínek.

,,Je to pro hráče ze čtvrté pětky hodně těžké. Jsou zmrzlí, teď tři zápasy vůbec nebyli v zápasovém tempu. Ale myslím si, že se toho zhostili se ctí. Přál jsem jim, aby jim tam spadla ta branka v přesilovce, ale to vůbec nevadí, že nespadla. Jsem rád, že se do hry dostali a že si okusili i tu atmosféru,“ doplnil ještě.

Co řekl jeho protějšek Pavel Bičiště? Pro něj a jeho svěřence sezona skončila. ,,Začali jsme utkání dobře, měli jsme pohyb i příležitosti kolem brány, ale nic z toho. Pak soupeř frnkl a byl to gól. Pak hned druhý. Nám se teda povedlo ještě snížit na 1:2, což bylo příjemné oživení. Nehráli jsme zle, ale nevytvořili jsme si šance, akce. V tom jsme byli špatní. Ani přesilovky nám nešly. Puk vůbec ani nedošel k Sejpalovi,“ shrnul snažení Nymburka Bičiště.

,,Nebyli jsme kompletní. Měli jsme zraněné hráče. V posledním zápase hráli i hráči, kteří poslední tři týdny byli nemocní. Hráči, které máme na střídavé starty, hrají svou soutěž nyní, takže nám nepřijeli., To by nám asi pomohlo, aby se rozložily síly, ale nepřijeli,“ přemítal ještě i nad sestavou jejich posledního utkání.

,,Série pro nás pátkem skončila. Bojovali jsme. Atmosféra byla hezká. Lepší vyhrál, postupuje dál. Přejeme Kolínu, aby se dostal co nejdál,“ doplnil ještě nymburský kouč Pavel Bičiště.

1 Vrchlabí 3 10:2 9
2 Trutnov 3 12:10 6
3 Letňany 2 8:6 3
4 Jablonec 2 5:7 3
5 Kolín 3 7:9 3
6 Nymburk 3 7:10 3
7 HC Dvůr Králové 2 5:10 0