10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňPředevším přesilovky rozhodly středeční utkání čtvrtfinále mezi Žďárem a Kolínem. Kolínští hráči doplatili téměř na každé své vyloučení. Domácí proměnili čtyři z šesti přesilovek, a tím ovládli zápas.

,,Kluci byli upozorněni, že nesmíme faulovat, že Žďár má velmi dobré přesilovky, ale bohužel dělali jsme triviální fauly. Takové, které se nesmí stát. A zase, udělali je i zkušení hráči a bohužel, fauly byly, byly pískané a neubránili jsme oslabení, i když jsme se na to připravovali,“ doufá Martínek, že se v tomto ohledu jeho tým zlepší.

Kozlové prohráli nakonec 2:6 a prohrávají 0:1 v sérii. ,,V play off je jedno, jaká je to porážka, jestli je to v prodloužení, po nájezdech nebo 0:10, ale samozřejmě jsme zklamaní. Jsme zklamaní z výkonu. V první třetinu jsme hráli špatně, ale paradoxně jsme se do zápasu ještě vrátili, když jsme dali gól a prohrávali 1:2. Ve druhé třetině si myslím, že jsme hráli velmi dobrý hokej, ale bohužel jsme fatálními chybami dovolili domácím utéct. Zase se nám podařilo snížit. Bohužel už to bylo o dva góly na 2:4,“ popisoval mač kolínský lodivod.

,,Do třetí třetiny jsme šli jednak v přesilovce a jednak s tím, že to zkusíme zlomit, ale zase, vyrobili jsme fatální chyby, které se nemůžou stávat. Tentokrát se staly zkušeným hráčům. V play off se takto nedá vyhrát zápas,“ byl Martínek smutný.

Poprvé v play off byl donucen střídat i kolínský gólman Martin Sejpal. Po pátém inkasovaném gólu. ,,Martin se nechal vystřídat sám. Já mu rozumím. Hráči ho nechali ve středu na holičkách. Připravovali jsme se na to, na důslednost kolem brány, v přebrankovém prostoru. Ale naši hráči tam Žďárské stejně nechali. Pro gólmana to bylo hrozně těžké. Martin si vyčistí hlavu, bude dobrý v pátek nastoupí,“ věří Martínek.

,,Pozitivní je to, že kluci se přesvědčili, že když do toho šli, jak se do toho jít má, tak jsme Žďár v této fázi utkání přehrávali,“ doplnil ještě s tím, že od toho se musí jeho tým odrazit. Odveta se hraje v pátek 16.3. na ledě Kolína.