10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňJednoznačný brankový průběh, jednoznačný výsledek. Takové bylo utkání 3. kola II. hokejové ligy mezi Kolínem a Táborem. Byl to souboj dvou velkých rivalů, souboj o lepší průběžné umístění v tabulce, souboj fanouškovských táborů. A kdo vyhrál? Hosté 5:1, naprosto zaslouženě.

,,Hosté nastoupili do zápasu daleko koncentrovaněji. My propadali. Soupeř neproměnil několik brejků a ve 2. polovině 1. třetiny nakonec potrestal naše chyby a dostal se do vedení 2:0,“ popsal průběh prvního dějství trenér Kolína Václav Rác.

Jeho svěřenci do druhé dvacetiminutovky nastoupili v mnohem vyšším tempu a s evidentní chutí s průběžným skóre něco dělat, ale nešlo to. Do brány nic neprošlo, Kozlové neproměnili brejky ani šance ze hry a naopak sami inkasovali.

,,Ve druhé třetině jsme sice zvýšili aktivitu, ale po školácké chybě jsme dostali další góly,“ povzdechl si po zápase Rác s tím, že poslední třetina už byla vabank. Kozlové se museli tlačit dopředu a dozadu už to tolik nepohlídali. Výsledkem byly další dva góly v kolínské bráně, střídaná gólmanů a nakonec i jednoznačně vyhlížející výsledek zápasu.

Ten Kozlové alespoň kosmeticky ještě upravili, když kapitán Josef Malý dvě minuty před koncem, přece jen trefil bránu. Nicméně pořád to byla prohra. Prohra 1:5.

,,Opticky to na tak velký gólový rozdíl nebylo. Nicméně my góly nedali a soupeř trestal naše hloupé chyby. Tábor prokázal, že má tři lajny zkušených vyspělých hráčů, kteří když mají prostor, dokážou toho využívat. My jim ten prostor dávali,“ konstatoval ještě lodivod Kozlů Václav Rác.

Kozlové jsou po třech kolech na čtvrtém místě tabulky, jeden bod za třetím Táborem.

čt, 03. led. 2019 18:00