24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Gólman Moravec (na snímku) udržel proti Řisutům čisté konto. Foto: Petr NiečGólman Moravec (na snímku) udržel proti Řisutům čisté konto. Foto: Petr NiečJedním dechem přejeli kolínští druholigoví hokejisté v sobotu tým Řisut a obrali ho o jeho dosavadní letošní neporazitelnost. A to poměrně nekompromisně. Z ledu odnesli výhru 6:0. ,,Po propadáku s Táborem jsme si určité věci rozebrali a do zápasu proti Řisutům jsme nastoupili koncentrovaně hned od první minuty. A hned na začátku se nám podařilo dát gól," rozpovídal se trenér Kolína Václav Rác o sobotním povedeném zápase Kozlů ve Slaném, kde Řisutští hrají svá utkání.

,,Byli jsme lepší a dostali jsme se do vedení až 3:0," pokračoval Rác a zmínil úvod prostředního dějství, kdy Kozlové zvýšili svůj náskok na rozdíl tří branek. ,, V tu chvíli ve druhé třetině se pak i soupeř dostal do šancí, ale Fanda Moravec chytal výborně," zdůraznil Rác, že během doby, kdy se domácí zvedli k tlaku a snažili se zvrátit vývoj zápasu, se přihlásil o slovo kolínský gólman.

Kozlové snahu domácích ve druhé třetině odrazili a poslední část už zase patřila jen jim. ,,Třetí třetinu jsme zase ovládli a přidali jsme další góly po hokejových akcích. Dá se říct, že jsme zápasu dominovali a vyhráli zaslouženě," byl rád kolínský lodivod Rác.

O gólové hody se postaral především první útok Kolína. Dal pět gólů z šesti. Útočník Jan Veselý se postaral o hattrick a na další dva góly nahrál. David Šafránek vsítil gól jeden a na další čtyři přihrál a jejich třetí kolega z lajny Václav Jankovský si taky jeden zásah připsal. Jejich počínání pak podtrhl v poslední třetině Ježek po akci Valáška a bylo vymalováno.

Nejúspěšnější střelec z utkání proti Řisutům, ale i nejúspěšnější skórer Kolína vůbec Jan Veselý (6+3) vypomáhá Kozlům od začátku sezony. ,,Je tu na měsíc na střídavé starty, které mu už brzy končí. Ale samozřejmě máme zájem, aby tu i dál pokračoval. Je to mladý kluk, je hokejový a nám tady do sestavy zapadl," nastínil Rác, že o jeho služby má určitě i nadále zájem.

st, 09. led. 2019 18:00