24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Druhou výhru oslavili v sobotu kolínští hokejisté. Tři body přivezli z Letňan. V tabulce se tak s šesti body zařadili mezi čtyři šestibodové týmy za první Vrchlabí, které má bodů devět.

Letňany – Kolín

4:2

Kozlové se do vedení dostali brzy, už v sedmé minutě využili přesilovku. Rychlá akce, která končila svižnou nahrávkou Malého na druhou stranu na u tyče stojící Zumra a gólem do zívající kasy, otevřela skóre utkání. Zanedlouho mohlo být vyrovnáno. Kolínský gólman špatně odhadl situaci a po vyjetí z brány měl štěstí, že domácí trefili jen tyč. Štěstí ale přeje připraveným. A to Sejpal ve zbytku utkání potvrdil.

Kolín se tak mohl ve druhé části ujmout vedení 2:0. Šafránek vzal akci na sebe. Přejel přes beka, kličkou vylákal gólmana z brány a zásun do prázdné byl pro něj jen třešničkou na dortu. Kozlové mohli během druhého dějství ještě navýšit náskok, ale žádný puk už za záda letňanského gólmana neprošel. V další velké šanci ztroskotal Martínek po křižné Pýchově přihrávce na vyrážečce pražského lapače.

Do kabin si však kozlové dvojnásobné vedení nenesli. Sejpal sice vychytal v oslabení těžkou teč přímo před bránou, pokryl i Šilhánův brejk, ale 10 sekund před koncem druhé třetiny už byl na několikátou dorážku krátký. Kozlové byli v obranném pásmu těsně před koncem třetiny nedůrazní, a tak dovolili domácím vrátit se do zápasu.

Branka inkasovaná do šatny však Kolín nezlomila. Kozlové využili hned v úvodu poslední dvacetiminutovky přesilovku a za chvíli udeřili znovu. Nejprve v početní převaze zkoušel své štěstí Zumr, a když jeho puk gólman jen vyrazil, po několika šťouchancích byl připraven na dorážku Malý. O pár minut později Zumr vybojoval puk v rohu, poslal ho na modrou na Jurnečku. Ten vypálil a před bránou ho dobře usměrnil Martínek.

Kozlové vedli už 4:1. A to bylo zlomové. Domácí sice měli ještě více než deset minut, ale kozlové jim už moc prostoru nedali. V padesáté šesté minutě sice ještě jednou chybovali a dovolili domácím snížit, ale víc komplikací nedovolili. Naopak ještě v šedesáté minutě mohl z brejku navýšit gólový účet Kolína Malý. Mířil mezi betony, ale brankář Letňan je včas sklapl.

Branky: 40. Dyrynk (Horák), 56. Kohút (Šilhan) – 7. Zumr (Malý, Hanzl), 28. Šafránek. 45. Malý (Martínek, Zumr), 48. Martínek (Zumr, Jurnečka). Rozhodčí: Čáp – Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 2:5, navíc Zumr 10 min VRAZ. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2. Diváci: 150.

Kolín: Sejpal – Mlčoch, Pýcha, Hanzl, Jurnečka, Březina, Barták – Semirád, Šafránek, Kozák – Zumr, Martínek, Malý – Netušil, Kadlec, Němec – Pilný.

st, 09. led. 2019 18:00