17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Ilustrační foto. Foto: Tereza HölzlováIlustrační foto. Foto: Tereza Hölzlová

První letošní derby o body vyznělo pro Kolín. Ten se ujal vedení hned na začátku utkání a už jej nepustil. Zvítězil celkově 5:2.

,,Měli jsme výborný vstup do utkání. Vytvářeli jsme si šance, proměňovali jsme šance. Byl to náš záměr na soupeře vlítnout a nenechat je hrát svou hru. Víme, že mají mladší mužstvo, že jsou hodně brusliví, tak jsme je nechtěli nechat rozehrát. Myslím, že jsme to plnili na sto procent. Výsledek byl zasloužený od první třetiny,“ hodnotil trenér Kolína Petr Martínek.

Logicky, on se začátkem spokojený byl, jeho protějšek vůbec ne. ,,To se nedá mluvit o hokeji. Přijedeme s tím, že nechceme faulovat. Chceme chytit začátek, rytmus se soupeřem. Být trpěliví. A dáme do desáté minuty domácím tři nebo čtyři přesilovky. Najednou jsme prohrávali o tři gól. Je těžké to pak otáčet. Kluci to mají v hlavách celý zápas,“ věděl dobře kouč Nymburka Pavel Bičiště, že se tentokrát lámal chleba hned v prvním dějství.

Nymburk pak sice snažil ještě reagovat na vývoj, ve třetí třetině byl kousavý, ale Kolín si vedení hlídal. ,,Věděli jsme, že to musí zkusit. Nic jiného jim nezbývalo. Kluky jsem nabádal, ať jsou stále aktivní. Protože když bychom byli pasivní a zalezli bychom, měli bychom problém. Nymburk je šikovný v útočném pásmu. Až na pár momentů se nám to dařilo,“ popisoval Martínek, jak jeho tým takticky zvládl konec zápasu.

,,Od druhé třetiny se trošku zlepšil náš pohyb, ale Kolín si hru kontroloval. Ve třetí části jsme vyhráli 1:0. To bylo jediné pozitivní. A že jsme dali gól z přesilovky. Jinak zklamání z projevu a nedisciplinovanosti,“ dokončil hodnocení nymburský trenér Pavel Bičiště.

Na soupisce Kolína se objevil nový hráč. Kanadský útočník Nikita Mandrik. Do utkání ale ještě nezasáhl. ,,Přiletěl ve středu večer, ještě potřebuje čas na aklimatizaci. Postupem času ho budeme zařazovat do sestavy,“ řekl po sobotním utkání trenér Martínek.

čt, 03. led. 2019 18:00