4:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 17. říj. 2018 Beginn 18:07
-:- HC Trutnov - A tým
Trutnov

Z utkání proti Kobře. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Kobře. Foto: Jan KobzáňPátou výhru v řadě přivezli kolínští hokejisté v sobotu z pražské Kobry. Tam neměli konkurenta. Vedli už od první třetiny a svou převahu dokázali i mohutně gólově vyčíslit.

Kobra Praha – Kolín

3:7

Nejprve se tedy v utkání nadechli domácí. Už ve druhé minutě mohli jít do vedení, ale netrefili prázdnou bránu. A tak se o slovo přihlásili taky kozlové. Nejprve zahrozil Šafránek, který se dostal za beky Kobry a nastřelil beton. Pak i další kozlové, ale nakonec se střelecky prosadil až na konci první třetiny Mlčoch. Ten do brány usměrnil tečí Hanzlův puk od modré.

Domácí hrozili po brejcích nebo, když se na úzkém kluzišti odrazil kotouč, ale převahu si nad kozly nezískali. Navíc hostí si hned na začátku druhé části navýšili náskok na dva góly, a to ve vlastním oslabení. Dobře rozebrali domácí v jejich obranném pásmu a nakonec se ujala Havelkova střela od modré. Chvíli na to se domácím podařilo vrátit do zápasu trefou pod víko. Ale to bylo doslova na dvacet čtyři vteřin.

P dvacetičtyřech vteřinách totiž Pýcha podržel puk na modré a místo střely chytře přihrál Semirádovi na kruh. Nikdo to nečekal, především ne domácí gólman, který měl úplně zívající kasu. Za dalších dvacet osm vteřin pak Zumr od modré pustil šikmoočku až do brány a bylo hotovo. Z toho už se domácí nevzpamatovali. Navíc za minutu a půl inkasovali znovu. Po rychlé ose a předávce Kozák-Semirád-Šafránek poslední jmenovaný navýšil už na 5:1.

Když pak v úvodu poslední dvacetiminutovky kozlové vsítili šestou branku, uklidnili se definitivně. Dovolili domácím ještě dvěma góly snížit. Ale to bylo vše. V padesáté minutě ještě poslední hřebík do pražské rakve zatlouk Kadlec trefou pod víko.

Kolín vzal výhru 7:3 a je nyní již jen jeden bod za prvním Vrchlabím, kam jede příští sobotu.

Branky: 31. Hlinka (Jedlička, Tuma), 47. Hlinka (Tuma, Jedlička), 48. Pekárek (Šťastný, Drahorád) – 16. Mlčoch (Hanzl, Malý), 27. Havelka, 32. Semirád (Pýcha, Kozák), 32. Zumr (Malý, Hanzl), 34. Šafránek (Semirád, Kozák), 47. Šafránek (Pýcha, Semirad), 50. Kadlec (Němec, Mandrik). Rozhodčí: Šperl – Marek, Tasch. Vyloučení: 3:5, navíc TS za faul Kasíka (KOB). Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Třetiny: 0:1, 1:4, 2:2. Diváci: 183.

Kolín: Martínek – Havelka, Pýcha, Hanzl, Mlčoch, Březina, Barták, Jurnečka – Semirád, Šafránek, Kozák – Zumr, Martínek, Malý – Netušil, Pilný, Němec – Mandrik, Kadlec.

st, 17. říj. 2018 18:07