10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání proti D. Králové. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti D. Králové. Foto: Jan KobzáňKolínští hokejisté nezaváhali ani v pátém utkání za sebou. Ve středu hostili doma Dvůr Králové a vyhráli 3:1. Z posledních čtyř duelů to byl pro kozly nejtěžší a nejvyrovnanější zápas.

,,Určité to byl nejtěžší zápas, i nejtěžší soupeř. Mají výborné mužstvo, zkušené hráče doplněné mladíky. Hráli velice dobře. My jsme hrozně rádi, že se nám podařilo je v utkání porazit,“ řekl na úvod hodnocení utkání trenér Petr Martínek.

,,Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Pak nás trochu vyvedla z míry dvě oslabení. Soupeř začal docela pasivně, ale těmi přesilovkami se dostal na koně. Ale třetinu jsme vyhráli,“ popsal průběh úvodního dějství Martínek.

Jeho svěřeni ale vedení nedrželo dlouho. Tempo utkání totiž od úvodu druhé třetiny diktovali hosté. A pramenilo z toho i jejich vyrovnání. ,,Do druhé třetině jsme chtěli vstoupit jako do první, ale soupeř byl hodně aktivní. Paradoxně nás probudilo až vyrovnání na 1:1, kdy jsme přepnuli na jiný mode. Utkání jsme pak rozhodli dvěma góly,“ konstatoval kolínský lodivod. ,,Začali jsme být aktivní až po inkasovaném vyrovnávacím gólu. Rázem jsme soupeři působili problémy. Z toho pramenil gól na 2:1, či potom využitá přesilovka,“ dodal.

Vedení 3:1, které si Kolín nesl do kabin po dvou třetinách, svítil na tabuli i na konci utkání. V poslední třetině totiž diváci branku už neviděli. ,,Třetí třetinu jsme sehráli takticky dobře. Do moc šancí jsme soupeře nepustili, což byl náš cíl. Zároveň jsem chtěl, abychom byli sami i aktivní a nějaké šance si vypracovali. Byla to taktická bitva, nedostat nějakou branku, která by snížila na 3:2. Chtěl jsem i soupeři gólově utéct, ale hlavní cíl byl hrát na vítězství, a to se povedlo,“ byl spokojený šéf kolínské střídačky.

Kozlové se dotáhli na jeden bod od druhého Vrchlabí a na čtvrtý Nymburk mají stále dva body náskok. Horní polovina tabulky je tedy velmi vyrovnaná. O víkendu jedou kozlové ven, do Mostu.

čt, 03. led. 2019 18:00