China

Datum so, 21. zář. 2019 Beginn 18:00
HC Příbram - A-tým
Příbram

Z utkání proti Děčínu. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Děčínu. Foto: Jan KobzáňI v dalším utkání kozlové bodovali. Na domácím ledě ale ukořistili bod jen jeden. V prodloužení se totiž z výhry radoval Děčín.

Kolín – Děčín

4:5 pp

I když kozlové začali poměrně aktivně, byli to hostí, kdo poprvé skóroval. A to ve velkém stylu. V osmé minutě a hned dvakrát rychle za sebou. Nejprve nachytali na švestkách první pětku, které se dvakrát nepodařilo vyhodit z pásma. Při jejich druhém pokusu o mantinel vyhodit Drašar puk zachytil a poslal ho z kruhů do Sejpalovy brány. Chvíli na to byl brejk a střela do protipohybu Sejpala.

Hosté se ujali vedení 2:0 a pro kozly začala stíhací jízda. Vlastně v tomto duchu hráli celý zápas. Když už snížili, zase inkasovali. Poprvé snížili v patnácté minutě, když Zumr usměrnil do brány Březinův puk od modré. To bylo dokonce ve vlastním oslabení. Ale hned v první minutě si hostí zase vzali dvougólové vedení zpět. Kolín začal třetinu střelou, ale ve vlastním pásmu pak po přechodu neuhlídal střelu od modré – 1:3.

Za minutku to bylo zase jen o gól. Přesilovka. Bez kudrlinek. Prostě, přihrávka sem, tam a střela gól. Rychle, svižně, efektivně. Jenže chvíli na to kolínští beci vytahovali puk z kolínské brankové čáry a hasili oheň. Takže kozlové ne a ne se chybám vyvarovat. A nakonec stejně inkasovali. Špatná rozehrávka, vyhození ze třetiny. To hostí zase zachytili, dostali se za beka a střela pod víko – 2:4.

Čtvrtá branka vyhnala gólmana Sejpala z brány a pro kozly začala stíhací jízda číslo tři. Ta začala vlastně ještě ve druhé třetiny, kdy kozlové snížili na rozdíl jednoho gólu. Vyšla spolupráce druhé pětky aneb Robin Martínek přesně před bránu na hůl Kozákovi, ten pokus o gól, který ale nevyšel a dorážka Semiráda – 3:4.

A dokonána byla v úvodu poslední dvacetiminutovky. To se zase prosadila třetí pětka. Němec s Netušilem se vydali kupředu. Dva na dva. Němec nedostal prostor na přihrávku, tak objel bránu. Vyjel až k modré, vystřelil a Netušil puk usměrnil do kasy a vyrovnal – 4:4.

Tento stav vydržel i přes řadu šancí až do konce základní hrací doby, a tak rozhodovalo prodloužení. Hostí vyhráli buly, počkali na puku, neunáhlili se k výpadu, až vyčíhali ten správný moment. Pak individuální průnik, klička a zvednutí puku pod víko Petráše znamenalo vítěznou branku. Děčín vyhrál 5:4 po prodloužení.

Branky: 15. Zumr (Březina, Šafránek), 22. Semirád (Hanzl, Kozák), 36. Semirád (Kozák, Martínek R.), 43. Netušil (Němec) – 8. Drašar (Kaltenböck), 8. Faigl (Kordule, Oliverius), 21. Oliverius (Kaltenböck, Faigl), 27. Petráš (Kuchynka, Faigl), 61. Petráš (Volráb). Rozhodčí: Krenželok – Marek, Tasch. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:2, 2:2, 1:0 – 0:1. Diváci: 664.

Kolín: Sejpal (od 27. Martínek O.) – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Barták, Havelka – Zumr, Šafránek, Malý – Martínek, Semirád, Kozák – Netušil, Pilný, Němec.

1 Kolín 2 13:1 6
2 Tábor 2 8:0 6
3 Kobra Praha 2 9:4 6
4 Klatovy 2 10:7 3
5 Příbram 2 3:3 2
6 Písek 2 4:8 1
7 David Servis ČB 2 4:11 0