3:4 SC Kolín - A tým

Datum út, 11. srp. 2020 Beginn 18:00
HC Tábor - A tým
Tábor

Z utkání proti Kobře. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Kobře. Foto: Jan KobzáňPoslední zápas roku 2018 kolínští hokejisté zvládli, i když prvních několik minut naznačovalo něco jiného. Během šesti minut měl Sejpal jedenáct zákroků, ale pak kozlové dali branku, a to odstartovalo úplné jiné utkání.

Kolín – Kobra Praha

6:3

Kozlové se pak ujali vedení, a i když hostí po dvou kolínských chybách stihli ještě vyrovnat, do kabin si nesli jednogólový náskok nakonec stejně kozlové. Ve druhé třetině jej ještě nevýšili. A v poslední třetině udrželi.

Ziskem tří bodů si kozlové pojistili třetí příčku, na které do ledna přezimují.

Kolín začal utkání opravdu vlažně. Kobra měla jednu šanci za druhou a Sejpal v bráně se nestačil ohánět. Jedenáct zákroků za prvních šest minut. To dlouho nezažil.

Pak se ale k brejku rozjel kapitán Malý, vystřelil. Nad, do skla. Ale puk se odrazil zpět před bránu a Kozák byl připraven na dorážku. Tak se kozlové najednou ujali vedení a opařili hosty. Navíc za chvíli vedli 2:0. Netušil zpoza brány nabídl puk Pochobradskému, který se z první nemýlil.

Obraz hry se rapidně změnil, pro Kobru, která začala aktivně, to byla ledová sprcha. Jenže kozlové dali hostím, jak se říká, ještě jednou čuchnout. Ve čtrnácté špatně střídali a prostor dostal Nestrašil, který po ledě snížil a za chvíli z kruhů zpoza hráče poslal puk do sítě Šteiner a bylo vyrovnáno.

Ještě do konce třetiny však kozlové znovu svrhli skóre na svou stranu. Zase u toho byla třetí pětka. Netušil zkusil kličku, tu gólman zlikvidoval, ale na Martínkovu dorážku byl krátký. A tam se začal lámat chleba. Protože na tuto branku navázali ve druhé části kozlové dalšími třemi góly, a to už bylo hotovo.

Kozákovu střelu dorážel Březina, Jankovský dokončil akci první pětky z kruhů do odkryté brány a pak u tyčky v přesilovce tak dlouho šťouchal, až došťouchal puk do brány Pýcha.

Hostí snížili ještě jedním gólem z rychlého protiútoku, ale to bylo vše. Kolín pohlídal vedení a rozloučil se s rokem 2018 a domácími fanoušky výhrou 6:3.

Branky: 7. Kozák (Malý, Hanzl), 11. Pochobradský (Netušil), 19. Martínek R. (Netušil), 24. Březina (Kozák), 28. Jankovský (Kozák, Hanzl), 31. Pýcha (Šafránek, Zumr) – 14. Nestrašil (Šteiner), 17. Schejbal (Verbík J., Nestrašil), 33. Šteiner (Šťastný, Kasík). Rozhodčí: Antonín – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 662. Třetiny: 3:2, 3:1, 0:0.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Barták, Havelka, Jelínek – Jankovský, Šafránek, Zumr – Kozák, Semirád, Malý – Netušil, Martínek R., Pochobradský – Kadlec.

1 Šumperk 0 0:0 0
1 Havířov 0 0:0 0
1 Sokolov 0 0:0 0
1 Benátky 0 0:0 0
1 Jihlava 0 0:0 0
1 Frýdek 0 0:0 0
1 Poruba 0 0:0 0