Havlíčkův Brod

Datum út, 27. srp. 2019 Beginn 18:00
-:- SKLH Žďár nad Sázavou - A tým
Žďár nad Sázavou

Z utkání proti Mostu. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Mostu. Foto: Jan KobzáňCo řekl trenér Petr Martínek k sobotnímu vystoupení Kolína? Kozlové porazili Most 6:3. Ukázali obě své polohy. Tu perfektní, i tu polevující.

,,Začali jsme dobře, měli jsme parádní první třetinu. Vedli jsme o tři góly. Druhou třetinu jsme začali přesilovkou pět na tři, pět na čtyři. Takže ve výhodě. Najednou jsme nebruslili. Nevím, co se tam stalo. Byli jsme pomalí. Byli jsme daleko od hráčů. Byl to velký problém. Zaplaťpánbůh, že soupeř dal v té třetině jen jednu branku, protože jsme hráli špatně,“ oddychl si po utkání Martínek, že po dvou třetinách jeho tým stále vedl, a to v poměru 3:1.

,,V poslední části jsme dali pojišťovací čtvrtý gól a zase nastalo sebeuspokojení. Ale soupeř se na nás dotáhl. Je to o hlavách hráčů. Jsme ale rádi, že jsme to zvládli,“ pokračoval. Jeho svěřenci dostali během minuty dva góly, Most se dotáhl na 4:3. Ale kozlové ještě vymáčkli zbytek svých sil a zvítězili 6:3. ,,Most změnil po první třetině taktiku. Nám to dělalo problémy. Zvládli jsme to naštěstí, ale byly tam v poslední třetiny chyby, které by se neměly stávat,“ věděl dobře kolínský lodivod.

Pět ze šesti branek zařídila v sobotu první pětka. Čtyřikrát skóroval Šafránek, jednou Jankovský. ,,Vzala to na sebe první pětka. Kdo jiný by to měl na sebe brát. Jsou to nezkušenější hráči týmu, kteří hráli i vyšší soutěž. Na druhou stranu zase nebodovali třeba ve Vrchlabí, kde to vzaly na sebe další pětky. Tentokrát ale ta první podala kvalitní výkon. Vyjma druhé třetiny,“ pochválil své svěřence Martínek.

Ten v zápase neměl kompletní sestavu. Jak už bylo avizováno, chyběl Semirád, který je po operaci ruky, a Zumr, který stále léči zranění zad z utkání z Vrchlabí. V sestavě se neobjevil nikdo nový, ale není vyloučeno, že tomu tak ještě bude. ,,Jednáme s určitými hráči. Hráči projevili zájem u nás hrát, ale záleží to i na jejich mateřských klubech,“ naznačil Martínek, ale konkrétní být nechtěl. Konec přestupů a hostování je na konci ledna, tedy už příští týden bude jasné, zda kozly ještě někdo letos posílí nebo ne.

1 China 0 0:0 0
1 David Servis ČB 0 0:0 0
1 Klatovy 0 0:0 0
1 Kobra Praha 0 0:0 0
1 Příbram 0 0:0 0
1 Tábor 0 0:0 0
1 Písek 0 0:0 0
1 Nymburk 0 0:0 0