Datum út, 19. bře. 2019 Beginn 18:07
2:4 HC Stadion Vrchlabí - A tým
Vrchlabí

Žádné nadcházející utkání!

Z utkání proti Jablonci. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Jablonci. Foto: Jan KobzáňDivoká westernovská přestřelka doplněná šarvátkami, to bylo poslední utkání základní části mezi Kolínem a Jabloncem.

Kolín – Jablonec

4:6

Kozlové šli v utkání do vedení z přesilovky. Tam zavezl puk Zumr, předal Martínkovi, který přenechal zprava najíždějícímu Malému. Gól – 1:0.

To bylo ale naposledy, co kozlové vedli. Ve druhé třetině se totiž spustila gólová smršť a většina puku skončila v jejich síti. Vlci vyrovnávali přesilovkovou střelou pod víko a záhy šli do vedení po střele z kruhů po buly. Kolín vyrovnával, když Jankovský zamíchal s pukem a místo střely našel lépe postaveného Šafránka. Ale minutu na to ujel sám Bříška a trefil se mezi betony. Kozlové znovu reagovali. Jankovský, ač chvíli sám v pásmu, situaci zvládl, vyčíhal ten správný moment a gólově vystřelil. Pak se ale dvakrát o slovo přihlásili hosté.

Nejprve využili zaváhání Kolína v přesilovce a skórovali v oslabení. Nakonec ještě využili po upadnutí kolínského beka situaci dva na jednoho. Pět branek v kolínské síti za druhou třetinu bylo moc, a tak do poslední třetiny nastoupil gólman Sejpal.

Ten ale také čisté konto neudržel, i když přežil a vyřešil řadu situací. Nakonec se Jablonec prosadil ještě z dorážky a zvyšoval už na 3:6. Kozlové  však v samotném závěru ještě kosmeticky výsledek upravili. A znovu u toho byl Jankovský. Tentokrát se ujal puku, projel celým hřištěm jak buldozer a dotlačil puk až za brankovou čáru.

Kolín hrál na čtyři pětky. V té čtvrté hájili kolínské barvy obránce B-týmu Bohumil Sladký a junior Lukáš Horák. V útoku po boku Antonína Kadlece hrál útočník béčka Lukáš Peček a junior Vasyl Zheliznyak. Čtvrt lajna hrála svůj minizápas 0:0.

,,Spokojeni nejsme. Nezvládli jsme tento zápas, prohráli jsme. Což nás mrzí. Začali jsme dobře. První třetinu jsme odehráli velice dobře, ale od druhé jsme dělali velké chyby. A měli bychom se zamyslet na tím, jaké chyby děláme,“ komentoval utkání trenér Kolína Petr Martínek.

Tímto utkáním skončila základní část. Kolín skončil třetí a v play off nastoupí proti Klatovům. Rozpis utkání najdete v sekci A-tým. - ZDE.

Branky: 12. Malý (Martínek R., Zumr), 29. Šafránek (Jankovský, Malý), 31. Jankovský, 59. Jankovský (Březina, Pýcha) – 21. Bříška, 22. Nezbeda (Babec, Havelka), 30. Bříška (Havelka Dominik, Mrkvička), 33. Pavlů (Babec, Brokeš), 38. Havelka Dominik (Bříška, Tondr), 54. Frk (Pavlů, Maďar). Rozhodčí: Velčovský – Kettner, Hnát. Vyloučení: 5:6, navíc Netušil (KOL) a Mrkvička (JAB) 5+DKU za HRUB. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 1:0, 2:5, 1:1. Diváci: 611.

Kolín: Martínek (od 41. Sejpal) – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Havelka, Barták, Sladký, Horák – Jankovský, Šafránek, Malý – Zumr, Martínek R., Procházka – Netušil, Pilný, Němec – Pešek, Kadlec, Zheliznyak.