Příbram

Datum st, 25. zář. 2019 Beginn 18:07
-:- HC Kobra Praha - A tým
Kobra Praha

Ilustrační fotoIlustrační fotoKolín má první bod v semifinále!!! V prvním utkání porazil Vrchlabí na jeho ledě 6:4!!!

Vrchlabí - Kolín

4:6

To byl zápas play off jak má být. Mnoho gólů. Střídavě na obou stranách, takže napětí, emoce. Využité přesilovky, oslabení, trestné střílení a kulisa jednoho a půl tisíc diváků. Vítězně z ledu z tohoto tažení odjeli kolínští hokejisté. Parta kolem Jaroslava Bednáře, exreprezentanta a medailisty z mistrovství světa či hokejové mistra republiky, zůstala poražena.

Kozlové na ledě makali celých šedesát minut a podržel je vzadu téměř padesáti úspěšnými zákroky gólman Sejpal. Do vedení šli už v páté minutě. Ubránili oslabení a pak první pětka ukázala v útočné třetině, že Kolín není outsider série. Nakonec Šafránek po kombinaci své pětky z kruhů trefil pod víko – 0:1. Zanedlouho mohl v přesilovce z první navýšit náskok, ale netrefil, a tak se o slovo přihlásili domácí.

Kozlové chybovali na rozehrávce ve středním pásmu, Mrňa se dostal za všechny kolínské hráče a trefil do vinglu. Pak Vrchlabí vyšla i přesilovka. Střela z tandemu šla do mantinelu, ale puk se odrazil přesně k holi Bergera a ten mohl v klidu dorážet – 2:1. To bylo ale naposledy, kdy domácí v utkání vedli.

Kolín totiž nejenže na konci třetiny vyrovnal - v přesilovce z kruhů propálil Netušil – 2:2 – ale ve druhé třetině se ujal dvougólového náskoku. Hned v úvodu vyšla přesilovka. Šafránek zachytil na útočné modré puk, který domácí vyhazovali. Hned ho předal na stranu Jankovskému a ten ho dostal do sítě. Pak kozlové skórovali dokonce v oslabení. Netušil zabojoval v útočném rohu, vyjel před bránu a dal gól – 2:4.

Domácí v polovině utkání snížili, ujala se tvrdá střela pod víko, která byla tak tvrdá, že vylétla z brány, ale k vyrovnání se nedostali. Kolín totiž udeřil znovu v přesilovce. Tentokrát to trvalo jen dvacet dva sekund. Akce bek-kruhy-kruhy alias Pýcha-Netušil-Šafránek vedla ke gólu do odkryté kasy – 3:5.

Krakonošovi muži ale čím dál tím víc přitvrzovali. Sejpal musel ve druhé třetině pochytat více než dvacet střel. Prověřil ho třeba Bednář, který v přesilovce prokličkoval mezi všemi, a ještě stihl zakončit. Prověřil ho třeba Matějček v trestném střílení. Jenže Sejpal držel a domácím trvalo dlouho, než ho překonali znovu. Ale podařilo se jim to. Hráli tři přesilovky za sebou a v té poslední jim to vyšlo. Tvrda střela od modré pod víko znamenala snížení na 4:5.

To byl stav, který vydržel na světelné tabuli nejdéle. Téměř celou třetí třetinu. Byla to velká bitva a velký tlak Vrchlabí, ale Kolín odolával, odolával, až v šedesáté minutě mohl při power play pečetit do prázdné brány kolínský Němec.

Kozlové zaskočili favorita série a tým, který vyhlásil útok na postup 6:4, a v semifinálové sérii se ujali vedení 1:0. Série se v pátek 15. března přesouvá na kolínský led.

Branky: 14. Mrňa (Havránek), 18. Berger (Urban, Bednář), 30. Mrňa (Půlpán T., Kastner), 38. Jirků (Bednář, Matějček) - 5. Šafránek (Hanzl), 19. Netušil (Jankovský, Pýcha), 25. Jankovský (Šafránek), 26. Netušil, 32. Šafránek (Netušil, Pýcha), 60. Němec. Rozhodčí: Veinfurter, Pilný - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 10:11, navíc TS Vrchlabí za SPR Hanzla (KOL). Využití: 2:4. Oslabení: 0:1. Diváci: 1.564. Třetiny: 2:2, 2:3, 0:1. Stav série 0:1.

Kolín: Sejpal - Březina, Pýcha, Hanzl, Havelka, Barták - Jankovský, Šafránek, Malý - Zumr, Martínek, Procházka - Netušil, Pilným, Němec.

1 Kolín 2 13:1 6
2 Tábor 2 8:0 6
3 Kobra Praha 2 9:4 6
4 Příbram 3 14:4 5
5 Klatovy 2 10:7 3
6 Písek 2 4:8 1
7 David Servis ČB 2 4:11 0