Datum út, 19. bře. 2019 Beginn 18:07
2:4 HC Stadion Vrchlabí - A tým
Vrchlabí

Žádné nadcházející utkání!

Ve druhém semifinálovém utkání to kozlům na domácím ledě nevyšlo. Prohráli, ale návštěva byla rekordní. 2035 diváků! Děkujeme. Stav série je 1:1 a na kolínském zimáku se potkáme ještě v úterý.

Kolín – Vrchlabí

1:6

Kozlové zažívali krušné chvilky už v první třetině. Vrchlabí do toho šlapalo od samotného začátku. Kolínští tento tlak ustáli, a do druhé části se tak mohlo jít za stavu 0:0.

Jenže ten netrval dlouho. V první třetině Kolín dvě oslabení ustál, ale v té druhé už ne. První minuta, první oslabení, první gól. Druhá minuta, druhé oslabení, druhý gól. To byla pro kozly ledová sprcha. Ale makali dál. Ustáli další šance. Sejpal chytil dělo z druhé vlny a samostatný únik vrchlabského hráče. Jenže pak dostalo Vrchlabí třetí přesilovku a do třetice ji využilo. Stoprocentní využití přesilovek vrchlabského týmu ve druhé třetině utkání rozhodlo.

Kolín mohl začít stahovat náskok hostů. Na konci druhé třetiny a pak během té třetí měl dvakrát přibližně minutovou přesilovku pět na tři. Jenže puk do brány nikdo neprotlačil. Vrchlabáci blokovali většinu střel, vybruslovali kolínské pokusy.

První puk do vrchlabské brány se tak dostal až ve čtyřicáté osmé minutě. Byla to taky přesilovka. Po Zumrově střele od modré byl na dorážku vyraženého puku připraven Procházka. Kozlové měli ještě dvanáct minut na vyrovnání. Jenže Vrchlabští brzy jejich vášně zkrotili. V padesáté druhé minutě dali první gól utkání v počtu hráčů na ledě pět na pět, a tím rozhodli definitivně. Kolín pak otevřel hru, pustil do hry i hráče ze střídačky a inkasoval ještě dvakrát.

,,Vrchlabí sehrálo přesilovky fantasticky. My jsme je špatně bránili. Prohrávali jsme 0:3 právě díky brankám z oslabení. Pak jsme se zvedli, měli jsme několik šancí. Ale nelepilo nám. Nemohli jsme dát branku. Štěstí nám nepřálo jako nám přálo ve středu. Výsledek je takový, jaký je. Je to 1:1 na zápasy a my v neděli pojedeme do Vrchlabí bojovat znova,“ řekl po utkání kolínský kouč Petr Martínek.

Stav série je 1:1 a přesouvá se zase do Vrchlabí. Tam v neděli od 18.00 začně třetí semifinálový mač.

Branky: 48. Procházka (Zumr, Malý) – 21. Berger (Bednář), 22. Mrňa (Bednář), 32. Vágner (Kastner, Havránek), 52. Havránek (Bednář), 56. Urban (Bednář), 57. Půlpán Aleš (Urban, Bendík). Rozhodčí: Jílek, Šperl – Hnát, Šimánek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:3. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 3:0, 1:3. Diváci: 2035. Stav série: 1:1.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Havelka, Barták, Sladký – Jankovský, Šafránek, Malý – Zumr, Martínek, Procházka – Netušil, Kozák, Němec – Pešek, Pilný, Kadlec.