10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Z utkání s Vajgarem. Foto: Jan KobzáňZ utkání s Vajgarem. Foto: Jan KobzáňKozlové stojí na vrcholku tabulky, málokdy najdou přemožitele. Přesto se nepamatuji, kdy se po domácím utkání naposledy trenér Kolína Václav Rác usmíval. Tuhle Kozlové prohráli o gól, tehdá zase dovedli zápas zbytečně až do prodloužení a naposledy v první listopadový den zase těsně před koncem pokazili výborně rozjetý zápas.

Co rozjetý. Ten zápas už byl skoro u konce. Kozlové vedli nad Jindřichovým Hradcem o tři branky 5:2. A do konce zbývaly dvě minuty a sedmnáct sekund. Na tribunách fanoušci skandovali, jiní už pomalu směřovali ven, aby se pak nemuseli tlačit mezi dalšími návštěvníky u východu. Zkrátka, bylo už skoro hotovo.

Ale opravdu jenom skoro. Hokej se hraje minimálně šedesát minut a dřív zápas nekončí. O tom se Kozlové i jejich fanoušci v sobotu přesvědčili. Devadesát šest vteřin před koncem využili Vajgarští zaváhání domácích a přiblížili se na rozdíl dvou branek. Čtyřicet šest vteřin před koncem proměnili od modré přesilovku a ejhle, bylo to jen o gól. A to bylo najednou Kozlům horko. Hosté odvolali gólmana a hráli až do konce v šesti proti pěti.

,,Třetí gól jsme dostali po laxnosti první lajny, pak už to bylo vabank. Dostali jsme gól v oslabení, a bylo to jen o gól. A hosté ještě odvolali gólmana. Dostat branku v oslabení se stává, ale nemůže se nám stát, že budeme laxní a z toho dostaneme branku," rozčiloval se kolínský lodivod Václav Rác.

,,Celou tu situaci a komplikace zapříčinila nedůslednost zkušených hráčů u třetího gólu. Díky tomu se hosté dostali do zápasu," přemítal v hlavě, jak se mohlo nejzkušenějšímu útoku Kadlec-Morkes-Valášek stát to, že hosty nepohlídal a vrátil je od zápasu.

Kozlové tedy nakonec vyhráli. Stav 5:4 udrželi až do konce a o body se dělit nemuseli. Ale místo pohodové výhry zkrátka vyhráli hodně pod tlakem a úsměv to leckomu vzalo z úst.  Navíc to bylo zase před domácími diváky.

Doma se Kozlům letos skutečně daří méně než venku. Kozlové venku ještě neprohráli a skoro všechny zápasy vyhráli jednoznačně. V Klášterci brali výhru 7:4, v Klatovec 6:3, v Řisutech 6:0 a naposledy v Sokolově podali naprosto parádní výkon a vyhráli 3:2 po nájezdech. To doma Kozlové ztrácejí. Tři zápasy vyhráli těsně o gól, dva dokonce prohráli. I když jsou v tabulce druzí, zatím doma některé fanoušky příliš nepřesvědčili.

,,Je to dáno tím, že na našem ledě na nás hosté hrají zezadu a chodí na rychlé protiútoky. My nemáme takovou kvalitu v obranných řadách a brzdí nás také to, že někteří útočníci chtějí jen dávat góly, chodí dopředu, i když to není opodstatněné a ve hře dozadu nám nepomáhají. Ve hře dozadu pak máme chaos. A doma do zavřené obrany se nám hraje hůř, to je pravda," vysvětlil kolínský trenér Václav Rác, v čem je největší problém.

Nicméně Kozlové i tak body sbírají. Po desíti kolech jsou na druhém místě tabulky a soutěž mají rozjetou dobře. Tak přijďte Kozly zase povzbudit. Další domácí zápase se hraje v sobotu 15. listopadu od 17:07 proti Trutnovu.

čt, 03. led. 2019 18:00