10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Ilustrační foto. Foto: Petr NiečIlustrační foto. Foto: Petr NiečJak se předpokládalo, tak to taky bylo. Byl to napínavý dramatický souboj, ve kterém se bojovalo o každý kousek ledu o každý gól. Druholigový duel mezi Jabloncem a Kolínem skončil taky po základní hrací době nerozhodně. A padly samé góly do galerie kuriozit.

Jablonec - Kolín

3:2 pp

Počet střel na branku bylo skoro vyrovnaný, počet vstřelených branek skoro taky, po základní hrací době to byla remíza, počet vyloučených alespoň do začátku poslední třetiny byl též jak přes kopírák. A co tedy v zápase rozhodovalo? Kuriózní momenty. V základní hrací době vlastně nepadla jediná branka normálním způsobem ve hře pět na pět. Hokejově tomu nejblíž měla vyrovnávací branka Kolína. To byl ale na ledě jen jeden hráč a gólman. No, pojďme postupně.

Úplně nejdřív v deváté minutě všichni sledují obránce Kolína Kulhánka, jak v rohu dává přihrávka po mantinelu na druhého beka. Jenže ejhle, puk se od nerovnosti na mantinelu odráží před bránu. Nečeká to nikdo, ani gólman a domácí z toho těží - 1:0.

Situace číslo dva. Kolínská přesilovka, domácí vyhazují. V obranné třetině si obránce Březina už jede pro kotouč za bránu, tam se ale najednou objeví kolínský gólman a namaže puk domácímu Tondrovi před prázdnou bránu - 2:0.

Kolín snižuje taky do prázdné. Puk jde přes Mejzra a Nedbala za bránu, tam domácí gólman u tyčky zaváhá a "baví se" s kolínským kapitánem Malým. Valášek se ujímá puku, obkružuje bránu a do prázdné dává kotouč - 2:1.

A kýžené vyrovnání, po kterém Kolín sahal už dlouho, přichází v jednapadesáté minutě. Ale zase ne vypracovnou brankou ze hry. Václav Jankovský proměňuje trestné střílení. Ale nádherně. Jede na domácího lapače Stejskala, do poslední chvíle vyčkává, a pak zamíchá rukama a je z toho bekendový blafák a vyrovnání 2:2.

"Normální" hokejová branka ze hry je tak na řadě až v prodloužení. I když to taky není úplně standardní situce. Týmy hrají pouze ve čtyřech. Ale dejme tomu. Domácí to vymysleli pěkně. Jde dlouhá přihrávka na útočnou modrou, kde už číhá Lukáš Tondr. Ten se prosmýkne mezi kolínskými beky a po ledě se trefuje. Jablonec vyhrává duel s Kolínem 3:2 po prodloužení a bere si bod navíc.

Po jedenáctém kole je to na špici tabulky hodně vyrovnané. Prvních pět týmů, a to postupně Sokolov, KoBra Praha, Tábor, Kolín a Řisuty, má 23 bodů. Jen s tím rozdílem, že Sokolov a Kobra odehrály o zápas méně než Tábor a Kolín. Řisuty mají odehráno dokonce o zápas víc. Šesté Vrchlabí má bodů 20, sedmý Jablonec 19.

Branky: 9. Pulec (Frk), 32. Tondr L. (Šulc), 62. Tondr L. (Bříška) - 33. Valášek (Nedbal, Mejzr), 51. Jankovský. Rozhodčí: Horinek - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 4:8, navíc Tondr M. (JAB) TS. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1, 1:0. Diváci: 200.

Kolín:  Sejpal - Pácal, Muláček, Březina, Nedbal, Hanzl, Kulhánek, Skokan, Barták - Navrátil, Kadlec, Morkes - Valášek, Mejzr, Malý - Semirádk, Šafránek, Jankovský - Kozák, Klíma, Zumr.