3:4oP SC Kolín - A tým

Datum čt, 17. říj. 2019 Beginn 18:00
China Golden Dragon
China

Foto: Tereza NedbalováFoto: Tereza NedbalováNejdražší to bude mít David Šafránek. Ve druhém kole porazil Kolín tým China Golden Dragon 10:0 a Šafránek dal hattrick. Navíc ten třetí hattrickový gól byl zároveň desátý.

Kolín – China Golden Dragon

10:0

Nováček druholigové skupiny střed, který se připravuje v Čechách na pekingské olympijské hry ani ve druhém utkání nedokázal vstřelit gól. V prvním utkání podlehl 0:7 Táboru. Ve druhém 0:10 Kolínu. Nutno dodat, že ale pár povedených akcí měl.

Třeba Li Hang prověřil ve druhé třetině Sejpalovu lapačku a zanedlouho jeho pozornost znovu z dorážky. Hou Yuaang zase zkusil stahovačku a zamířil pod víko. Ale nepřesně. Na konci utkání se pak chytal za hlavu Ma Xiaoyu, který se ocitl sám před bránou a taky byl neúspěšný. Sejpal znovu ukázal lapačku.

Z utkání proti China Golden Dragon. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti China Golden Dragon. Foto: Jan KobzáňNicméně každá trefa Chiny Golden Dragon by byla jen kosmetickou úpravou skóre. Kolín totiž na ledě dominoval. A to od začátku i střelecky.

V páté minutě otevřel skóre Procházka. Stehlík to zkoušel z kruhů, gólman vyrazil a Procházka u tyčky dorážel. V šesté minutě zadělal těsto na hatrrick Šafránek. Z kruhů zamířil k tyčce. V deváté minutě slavil úspěch Malý ze druhé vlny. Původně to chtěl zkoušet Šafránek, ale byl pronásledován, tak jen hokejkou zakroutil puk právě na Malého. V přesilovce vypálil úspěšné dělo Stehlík, a ještě před prvním hvizdem sirén Šafránek z první z mezikruží přidal branku pátou.

Kozlové navyšovali náskok i v dalších částech hry. Ve druhé se prosadil dvakrát Netušil. Nejprve proměnil přesilovku, pak si vyčíhal správný čas na střelu a trefil prostor u tyčky. Třetí branku třetiny připravil Robin Martínek. Ten před bránou vymýšlel střeleckou pozici, a nakonec přihrál a dal ji Procházkovi, který střílel už do odkryté brány.

V poslední části v chumlu u brány dopravil puk do sítě Mašín a v závěru ještě zakulatil výhru Kolína David Šafránek, stejně jako svoji „pokutu“ za hattrick a desátou branku. To bude víc než basa piv.

Branky: 5. Procházka (Stehlík), 6. Šafránek (Malý, Zumr), 9. Malý (Šafránek), 13. Stehlík (Procházka), 19. Šafránek (Malý), 32. Netušil (Hanzl), 39. Procházka (Martínek), 40. Netušil (Kozák, Mašín), 50. Mašín (Stehlík), 54. Šafránek (Pýcha, Zumr). Rozhodčí: Velčovský – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 5:0, 3:0, 2:0. Diváci: 764.

Soupiska Kolína: Sejpal (Martínek O.) – Březina, Jelínek, Barták, Pýcha, Hanzl, Pilný, Havelka – Martínek R., Netušil, Procházka, Mašín, Němec, Malý, Kozák, Stehlík, Zumr, Šafránek.

1 Tábor 8 32:9 18
2 Kobra Praha 8 42:25 18
3 Kolín 8 36:24 17
4 Příbram 9 61:26 17
5 Klatovy 8 45:22 15
6 David Servis ČB 8 26:39 7
7 Písek 8 21:34 7