3:7 SC Kolín - A tým

Datum st, 11. pro. 2019 Beginn 18:07
-:- HC Příbram - A-tým
Příbram

Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň Kolínští hokejisté vyhráli i třetí zápas sezony. V Příbrami se ujali čtyřgólového vedení a vypadalo to na jednoznačnou záležitost, ale nakonec se domácí gólově dotáhli a na Kolín ještě doráželi. Ten však potvrdil roli favorita a do tabulky získal další tři body.

Příbram – Kolín

5:7

První gól: Němec zachytil puk na útočné modré a ze střelecké pozice neminul.

Druhý gól: Němec udržel kotouč v souboji za soupeřovu brankou. Přihrál ho před kasu Kozákovi a jeho střelu po kličce dorazil Mašín.

Třetí gól: Po rychlém přechodu přes střední pásmo Zumr vybídl do jízdy puk Malému, ten vystřelil a na dorážku byl připraven Šafránek.

Čtvrtý gól: Znovu dorážka. Tentokrát si Procházka dorazil vlastní puk po Stehlíkově přesné přihrávce.

Vypadalo to na spanilou jízdu. Pak ale přišlo ze strany Kolína k malému uspokojení. Domácí navíc proměnili přesilovku po útočném faulu Kolína. Podruhé domácí skórovali hned po vyhraném buly, a to byl nádech – 2:4.

Sice to vypadalo, že Kolínští tento plamínek naděje domácích rychle uhasí. Dali pátou branku, když se Šafránek trefil po ledě pod gólmanem do sítě, ale domácí proměnili druhou přesilovku a dostali se do tlaku. V něm přidali branku pátou a dostali se na dostřel – 4:5.

Pak Šafránek dokonal hattrick a jasně řekl, že tři body chce Kolín, ale domácí znovu snížili v přesilovce. A měli ještě pět minut na vyrovnání. Drama tak pokračovalo až do konce. To skončilo až dvacet jedna sekund před koncem, když Netušil trefil přes celé hřiště prázdnou bránu soupeře při power play.

,,Úvod zápasu jsme ovládli a dostali jsme se do herní pohody. Ve druhé třetině jsme v tomto výkonu pokračovali, avšak obraz se pak změnil. Díky útočnému faulu jsme inkasovali gól na 1:4 a během chvíle druhý gól, což dostalo domácí do hry. Příbram si pak díky důraznému napadání vynutila řadu našich chyb a zápas se díky tomu zdramatizoval. Na naší střídačce byla ale po celou dobu cítit touha po vítězství, a nakonec jsme po zásluze i vyhráli,“ komentoval utkání vedoucí Kolína Josef Nutil.

Branky: 28. Gengel (Šinágl, J. Rittig), 30. Mašek (Chlouba), 47. Gengel (T. Rittig, Šinágl), 49. Kolouch (Grubner, Chlouba), 55. Jindra (Grubner) – 7. Němec, 12. Mašín (Kozák, Němec), 25. Šafránek (Malý, Zumr), 26. Procházka (Stehlík), 43. Šafránek (Zumr, Březina), 54. Šafránek (Zumr), 60. Netušil. Rozhodčí: Šperl – Hradil, Štěpánek. Vyloučení: 6:8, navíc Hlaváček (PŘI) DKU za NESP. Využití: 3:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:2, 2:2, 3:3. Diváci: 284.

Sestava Kolína: Sejpal (Martínek O.) – Březina, Jelínek, Barták, Pýcha, Hanzl, Pilný, Havelka – Martínek R., Kysela, Netušil, Semirád, Procházka, Mašín, Kozák, Malý, Zumr, Stehlík, Němec, Šafránek.

1 Kolín 23 107:64 51
2 Příbram 24 136:71 48
3 Tábor 24 116:48 47
4 Kobra Praha 24 131:88 47
5 Klatovy 23 106:68 42
6 David Servis ČB 23 84:92 29
7 Písek 24 70:112 23