3:4oP SC Kolín - A tým

Datum čt, 17. říj. 2019 Beginn 18:00
China Golden Dragon
China

Z utkání proti Kobře. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Kobře. Foto: Jan KobzáňPrvní porážku v letošní sezoně utržili kolínští hokejisté. V souboji o první místo tabulky měli dobře našlápnuto, na domácím ledě nad pražskou Kobrou sice vedli už 4:1, ale nakonec prohráli 4:6.

Psala se patnáctá minuta, když Kolín otevřel skóre utkání. Prvním exekutorem se stal Robin Martínek, který bezezbytku zužitkoval Pýchovu dlouho nahrávku za beky. Na začátku druhé třetiny se pak sám Pýcha zapsal mezi střelce. Uvolnil se od modré na kruhy a vystřelil na zadní tyč tak překvapivě, že se gólman hostů po puku jen otáčel.

Ještě v téže minutě hosté kontrolovali vývoj a snížili, ale pak během půl minuty dvakrát udeřili kozlové a totálně převrhli vývoj utkání na svou stranu. Nejprve Procházka před brankou důrazem zametl kotouč do brány po akci celé jeho lajny a chvíli na to zase důraz v brankovišti přetavil v gól Kozák trefou po ledě – 4:1.

V tu chvíli kolínské tribuny zalila vlna spokojenosti, protože se jejich tým pomalu přibližoval k výhře a prvnímu místu v tabulce. Jenže to se nakonec nekonalo. Vše se pokazilo ještě ve druhé části utkání. A parodoxně při přesilovce Kolína.

Kozlové si nejdřív nechali utéct puk na modré. Brejk sice Pražané neproměnili, ale dorážka už byla úspěšná. V závěru kolínské přesilovky pak přišel ještě kolínský faul a následná početní výhoda hostů a další puk v kolínské síti. To byla zase chvilka slávy na straně druhé.

I přesto si Kolín držel jednogólový náskok. Ten se v poslední části během minutky ale rozplynul jako pára nad hrncem. Než se kozlové nadáli, nejenže bylo vyrovnáno, ale najedou prohrávali. Ač se pak snažili ještě zuby nehty vybojovat bod a prodloužení, nepodařilo se jim to. Naopak ještě inkasovali při power play v šedesáté minutě.

Po první prohře v sezoně se kozlové posunuli na druhé místo v tabulce, Kobra se ujala průběžného prvenství.

Branky: 15. Martínek R. (Pýcha), 22. Pýcha (Malý), 30. Procházka (Martínek R., Stehlík), 31. Kozák (Netušil, Mašín) – 22. Bříška (Plíhal), 34. Novák (Šťastný), 37. Plíhal (Bříška), 47. Bříška (Mrkvička), 48. Drahorád (Heldák), 60. Bříška (Heldák, Mrkvička). Rozhodčí: Zavřel - Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Oslabení: 0:2. Třetiny: 1:0, 3:3, 0:3. Diváci: 676.

Soupiska Kolín: Sejpal (Martínek O.) – Březina, Jelínek, Barták, Pýcha, Hanzl, Pilný, Havelka, Nutil – Martínek R., Kysela, Netušil, Semirád, Procházka, Mašín, Kozák, Malý, Zumr, Stehlík, Němec, Šafránek.

1 Tábor 8 32:9 18
2 Kobra Praha 8 42:25 18
3 Kolín 8 36:24 17
4 Příbram 9 61:26 17
5 Klatovy 8 45:22 15
6 David Servis ČB 8 26:39 7
7 Písek 8 21:34 7