Datum st, 20. lis. 2019 Beginn 18:07
-:- HC Kobra Praha - A tým
Kobra Praha

Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň

Z Klatov přijeli kolínští hokejisté bez bodů. Zaspali v první třetině, a pak už to nedokázali dotáhnout.

Klatovy – Kolín

5:2

Kozlové nevstoupili do utkání dobře. Než se rozkoukali, prohrávali 0:1. Při střídání si hráči nepohlídali volného útočníka mezi kruhy a ten vyslal puk po ledě k tyčce.

Další pokus domácích, kteří se dostali za beky, Martínek vychytal betonem, a tak prostor dostali i kozlové. V obdobném úniku se objevil Malý, ale netrefil. Kolín pak hrál i přesilovku. Jak se později ukázalo jedinou. Tu neproměnil. A hned po jejím skončení si domácí vyměnili pár rychlých puků a z novu z mezikruží po ledě skórovali – 2:0.

Chleba utkání se nakonec lámal na konci první třetiny a začátku té druhé. Proč? To totiž domácí zase hráli jediné své dvě přesilovky zápasu. A obě proměnili. V té první kozlové bojovali jak lvi. Puk měli několikrát na holi, ale vyhodit se jim nepodařilo, a tak 16 sekund před koncem dějství domácí přidali třetí puk do kolínské sítě. A ve dvaadvacáté minutě se pak puk odrazil do brány od bránícího hráče a najednou to bylo 4:0.

Obraz kolínské hry se rapidně změnil od poloviny utkání, kdy trenér Martínek přeházel útoky. Odměnou bylo snížení. Procházka vybídl k cestě za beky Stehlíka, který ukázal své pověstné zápěstí a vykřesal ještě svému týmu naději - 4:1.

Jenže Kolín pak už snižovací gól nedal, ač celou třetinu tlačil. Nejblíž dalšímu snížení byl Zumr, kterému zacinkala pěkně nahlas tyčka. Nebo pak znovu duo Procházka-Stehlík, které se před bránou dokázalo najít a potrápit domácí gólmana.

Veškeré naděje však ukončil předčasně Kolínu Josef Roubal, který využil na konci utkání už hodně otevřené kolínské hry zvýšením na 5:1. V úplném závěru se nakonec ještě prosadili Kolínští, ale to upravili znovu jen na rozdíl tří branek. Stehlík s Procházkou si vyměnili puk před brankou a Stehlík mohl slavit druhý gól v utkání.

Příliš ale neslavil, protože v tu dobu už bylo jasné, že Kolín další tři góly alespoň k vyrovnání nevstřelí.

Branky: 4. J. Roubal (Šiler, Eret), 13. Hajšman (J. Roubal, Eret), 20. Uhlík (Eret, Tulačka), 22. Kolda (Hanzlík, Houfek), 57. J. Roubal (Eret, Hajšman) – 37. Stehlík (Procházka, Pýcha), 58. Stehlík (Procházka, Šafránek). Rozhodčí: Hucl – Juránek, Baxa. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Třetiny: 3:0, 1:1, 1:1. Diváci: 168.

Soupiska Kolína: O. Martínek (Sejpal) – Havelka, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Březina, Barták, Pilný – Zumr, Šafránek, Malý, Procházka, R. Martínek, Stehlík, Kozák, Mašín, Němec, Netušil.

1 Kobra Praha 18 100:65 38
2 Kolín 17 78:46 36
3 Příbram 18 106:54 35
4 Tábor 18 83:34 35
5 Klatovy 17 85:51 32
6 David Servis ČB 17 70:69 22
7 Písek 18 48:76 17