Datum čt, 17. říj. 2019 Beginn 18:00
China Golden Dragon
China

Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň

Obrat z říše snů předvedli v sobotu kolínští hokejisté na ledě Tábora. I když to po první třetině vypadalo, že odjedou domů s pěkným rancem obdržených branek, domácí nakonec dokázali dát jen dvě, a tím se Kolín stále držel na dostřel. Výsledek? Obrat ve třetí třetině.

Tábor – Kolín

2:3

Hned na začátku utkání to vypadalo, že je s kozly amen, jak se říká. Čtvrtá minuta, gól. Rotace před bránou a najednou puk na zadní tyč. Ten puk cinkl o tyčku nechytatelně do brány. Šestá minuta, gól. Střela z kruhů a teč přímo do brány – 2:0. Domácí měli jasně navrch. Kozlové nevěděli, kde jim hlava stojí.

Navíc domácí pokračovali ve stejném duchu. Byla to střela za střelou. Jenže Sejpal už držel. I když se vydal do samostatného úniku Heřman. Sejpal jeho nájezd chytil, a držel tak svůj tým ve hře.

Od druhé třetiny se obraz hry pomaloučku měnil. Přesto v úvodu dominovali ještě domácí. Kolín měl štěstí ve dvacáté šesté minutě, kdy se halou rozezněl zvuk trefeného břevna. Ale právě i tyto momenty kozly nabíjely a oni se pomalu nadechovali a vraceli do utkání. Přežili během dvou třetin i čtyři oslabení a do poslední části nastoupil nový Kolín.

Zpřeházené útoky i obrany. S jediným cílem. Pokusit se o obrat. A zafungovalo to. Navíc kozlové proměňovali přesilovky, což se jim do té doby příliš v sezoně nedařilo. V Táboře a po změně útoků to začalo fungovat.

Nejprve kozlové snižovali ve hře pět na pět. Šafránek zůstal nehlídán mezi kruhy a Stehlík ho zpoza vybídl ke střele. On nezaváhal a vymetl růžek branky. Pak první přesilovka, vyrovnání na 2:2. Za bránou poslal Malý puk na Šafránka a ten přesně našel Zumra u tyčky. Střela z první, gól.

A Kolín najednou diktoval tempo hry a domácí byli v křeči. Nevycházelo jim to, co na začátku utkání a Kolínu naopak ano. Sice ještě několik střeleckých pokusil neproměnil, ale pět minut před koncem přišla ta kýžená střela. Vítězná střela. V přesilovce. Stehlík na modré předal na kruh Pýchovi, ten si udělal krok do hry, vystřelil a mohl zvedat ruce. Stejně jako celá kolínská střídačka. Kolín obrátil zápas a do Kolína odvezl tři body.

Branky: 4. Pejchal (Prášek, Havelka D.), 6. Zamyl (Radoš, Skočovský) – 43. Šafránek (Stehlík,Zumr), 48. Zumr (Šafránek, Malý), 55. Pýcha (Stehlík, Zumr). Rozhodčí: Kraval – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 6: 7, navíc Šafránek (KOL). Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 0:0, 0:3. Diváci: 1120.

Sestava Kolína: Sejpal (Martínek R.) – Březina, Jelínek, Barták, Pýcha, Hanzl, Pilný, Havelka L. – Martínek R., Kysela, Netušil, Semirád, Procházka, Mašín, Kozák, Malý, Zumr, Stehlík, Němec, Šafránek.

1 Tábor 8 32:9 18
2 Kobra Praha 8 42:25 18
3 Kolín 8 36:24 17
4 Příbram 9 61:26 17
5 Klatovy 8 45:22 15
6 David Servis ČB 8 26:39 7
7 Písek 8 21:34 7