3:4oP SC Kolín - A tým

Datum čt, 17. říj. 2019 Beginn 18:00
China Golden Dragon
China

Na mále měli v sobotu kolínští hokejisté v Táboře. Po zpackaném začátku se ale zdravě naštvali a předvedli neskutečnou proměnu. Především herní, a díky tomu u výsledkovou. Nakonec porazili Tábor 3:2

Když by ale po první části prohrávali 0:5, nikdo by se nemohl divit. Tábor totiž dupal a kozlové spali. Jenže to bylo „jen“ 0:2, a to dávalo Kolínu neustále naději, kterou nakonec nepohrdli.

,,Skvělé tři body. Neuvěřitelné body po tom, co jsme předvedli v první třetině. To byl strašidelný výkon. Vůbec jsem nevěděl, co s tím udělat. Naštěstí jsme na konci první třetiny dostali přesilovku. I když jsme ji neproměnili, nakopla nás do další fáze druhé třetiny. Tam jsme výrazně zvedli výkon, který kulminoval ve třetí třetině,“ popisoval utkání kolínský lodivod.

,,Tak jak Tábor jasně dominoval v první třetině, tak jsme ve třetí dominovali my. Myslím si, že je to pro Tábor krutá porážka, ale za to nasazení jsem hrozně rád, že jsme vyhráli a je to zasloužené,“ měl po utkání radost jak malý kluk kolínský trenér Petr Martínek.

Misky vah se postupně překlápěly, nejen gólově, ale především herně na ledě. Táboru přestávaly věci vycházet, Kolínu naopak. ,,My jsem potom hráli perfektně. Perfektně jsme dostupovali hráče, všichni začali bruslit. Všichni se začali srážet, dohrávat souboje. Chtěli kotouč, všichni šli za kotoučem. Nikdo nepropadal, a když se stal průšvih, tak okamžitě všichni sprintovali dozadu, skákali rybičky. Prostě dělali všechno možné a nemožné k tomu, aby zabránili soupeři ohrozit naši branku. To jsme nedělali v první třetině. Ta byla z naší strany trapná. Ale pak se to prostě změnilo. A po zápase jsem klukům řekl. Už nikdy nechci vidět takovou první třetinu. A chci vidět Kolín takový, jaký jste předvedli druhou a třetí třetinu, ještě lépe jenom třetí třetinu,“ vyprávěl po utkání trenér Martínek, jak se jeho tým na ledě proměnil.

Přispěl k tomu i jeho zásah. Do posledního dějství promíchal útoky i obrany. Do první dal k Zumrovi a Šafránkovi Stehlíka, na beka Pýchu s Havelkou. Do druhé k Martínkovi na centru posunul Malého z první a Semiráda ze čtvrté a první beky Jelínka s Hanzlem. Ve třetí lajně zbylo místo na Procházku, Kozáka, Němce, Březinu a Bartáka. A osvědčilo se to.

Najednou snížení a pak ze dvou přesilovek dva góly a výhra 3:2.

,,Prostě jsme to zkusili. Zakouřil jsem si, a pak jsem řekl a teď budu psát a začali jsem psát. A prostě přeházeli jsme úplně všechno. Nedalo se na nic čekat, bylo dvacet minut do konce. Vyšlo to. Skvělé,“ uzavřel pozápasové povídání kolínský trenér Petr Martínek.

1 Tábor 8 32:9 18
2 Kobra Praha 8 42:25 18
3 Kolín 8 36:24 17
4 Příbram 9 61:26 17
5 Klatovy 8 45:22 15
6 David Servis ČB 8 26:39 7
7 Písek 8 21:34 7
8 China 9 10:94 0