Příbram

Datum st, 20. lis. 2019 Beginn 18:07
-:- HC Kobra Praha - A tým
Kobra Praha

Z utkání proti Příbrami. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Příbrami. Foto: Jan KobzáňKozlové se v utkání dostali lehce do vedení, ale nakonec to jednoznačná záležitost nebyla. Díky faulům se narušila plynulost hry, a to poznamenalo celý zápas. Kozlové ale nakonec udrželi vedení až do konce a zvítězili.

Kolín – Příbram

4:2

O úvodní branku se postaral v deváté minutě Stehlík. Kolín hrál přesilovku a proměnil ji po několika sekundách, z první střely. Šafránek z kruhu přihrál křižně přes pásmo na modrou a Stehlíkovo dělo bylo nechytatelné.

Ve stejné minutě se kozlové radovali znovu. Už ve hře pět na pět po buly vyrazil kupředu Malý a od mantinelu našel před bránou Robina Martínka, který našel skulinku – 2:0. A za další tři minuty to bylo už 3:0, když kozlové proměnili přesilovku.

Šafránkovu střelu dorážel Kozák a po něm ještě Semirád. Ten už byl úspěšný 3:0.

Bez inkasovaného gólu ale do kabin Kolínští nešli. Sice v závěru třetiny přežili těžké oslabení ti na pět, kde kolínská trojice byla na ledě téměř celé dvě minuty, ale protože hosté kozly v pásmu semkli, trojice zůstávala na place i po návratu dvou hříšníků a zakyselení kozlové pak už neodolali a inkasovali – 3:1.

V úvodu druhé třetiny pak Příbramští proměnili přesilovku, když se ujala střela od modré přes clonícího hráče, a najednou to bylo drama. O něco více ale měli ze hry přece jen domácí. A vyjádřili to i gólem. Byla to souhra Stehlíka se Šafránkem. První jmenovaný zavezl puk do pásma a poslal puk před bránu, kde se Šafránek drze prosmýkl kolem beka a usměrnil puk mezi betony – 4:2.

Další branka už nepadla, a tak tři body urvali kozlové. I přesto třetí třetina byla zajímavá. Byly šance na obou stranách a závěrečné snažení hostů snížit, a ještě zdramatizovat koncovku bylo také pro diváky zajímavé. Kolín se však nedal.

Branky: 9. Stehlík (Šafránek, Semirád), 9. Martínek R. (Malý), 12. Semirád (Šafránek, Kozák), 39. Šafránek (Stehlík) – 17. Tlačil (Saňa, Panna), 23. Tlačil (Saňa, Panna). Rozhodčí: Horáček – Schopf, Maňák. Vyloučení: 8:9, navíc Káník 10 min za ZHK, Káník 10 min za NESP, Rittig J. 20+OK za NARZ (všichni PŘI). Využití: 3:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 3:1, 1:1, 0:0. Diváci: 682.

Soupiska Kolína: Sejpal (Hermann) – Havelka, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Březina, Barták, Nutil, Pilný – Semirád, Šafránek, Stehlík, Zumr, Martínek R., Malý, Procházka, Kozák, Němec, Netušil, Mašín, Kysela.

1 Kobra Praha 17 98:57 38
2 Kolín 16 77:43 36
3 Příbram 17 103:53 32
4 Tábor 17 75:32 32
5 Klatovy 16 83:50 30
6 David Servis ČB 16 62:65 19
7 Písek 17 47:74 16