Datum st, 20. lis. 2019 Beginn 18:07
-:- HC Kobra Praha - A tým
Kobra Praha

Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň

Povinnou výhru přivezli kolínští hokejisté z jihočeského Písku. Vyhráli tam přesvědčivě 5:1.
Stehlík s hattrickem, Kadlec v premiéře.

Písek – Kolín

1:5

Kozlové se v utkání dlouho drželi na rozdíl jednoho nebo dvou gólů. Ale to stačilo. Domácí sice na Šafránkovu branku z poloviny první třetiny, kdy tečoval Březinovu střelu od modré, reagovali vyrovnáním, ale na víc se nezmohli. Sejpal jim pak už veškeré pokusy skórovat překazil.

Za to Kolín šel do vedení ještě v první třetině. Přesilovku proměnil svou typickou svižnou střelou Stehlík. Od modré a přesně do růžku branky. Ve druhém dějství Procházka zužitkoval dobrou pozici u brány a Semirádovu nahrávku a Kolín vedl 3:1.

Takový stav svítil na tabuli i dvě minuty před koncem, a tak se Písečtí pokusili o hru bez gólmana. Ta jim ale nevyšla. Naopak Stehlík trefil prázdnou bránu, a jak se nakonec ukázalo, zadělal i na hattrick. Kromě pojišťovací branky z padesáté deváté minuty dal totiž ještě jednu. Sedm sekund před koncem se trefil ještě pod víko, dokonal hattrick a podtrhl kolínskou výhru.

Perličkou utkání byl start Jiřího Kadlece staršího. Ten se vrátil do sestavy kolínského áčka po více než roce a ve svých osmačtyřiceti letech si hned připsal asistenci na přesilovkový gól Jana Stehlíka.

,,Úvod zápasu nám nevyšel a soupeř nás přehrával. To ale trvalo tak pět minut. Pak jsme začali mít zápas pod kontrolou. Bylo k vidění odhodlání a chuť hrát a zvítězit. Hráli jsme naplno a soupeře jsme k šancím nepouštěli. Zaslouženě jsme vyhráli," komentoval utkání vedoucí Kolína Josef Nutil.

Branky: 13. Novotný (Karbulka, Krýner) – 10. Šafránek (Březina, Malý), 15. Stehlík (Kadlec, Mašín), 33. Procházka (Semirád, Němec), 59. Stehlík (Zumr), 60. Stehlík (Martínek). Rozhodčí: Velčovský – Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:2, 0:1, 0:2. Diváci: 200.

Kolín: Sejpal (Hermann) – Pýcha, Jelínek, Barták, Kadlec, Březina, Pilný, Havelka – Malý, Stehlík, Mašín, Semirád, Němec, Procházka ,Kozák, Martínek, Zumr, Šafránek.

1 Kobra Praha 18 100:65 38
2 Kolín 17 78:46 36
3 Příbram 18 106:54 35
4 Tábor 18 83:34 35
5 Klatovy 17 85:51 32
6 David Servis ČB 17 70:69 22
7 Písek 18 48:76 17