China

Datum so, 16. lis. 2019 Beginn 17:00
HC Příbram - A-tým
Příbram

Z utkání proti David servisu. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti David servisu. Foto: Jan KobzáňJestli se někdo během utkání nudil, když to po dvou třetinách bylo 1:1, nevěděl, co ho čeká v části poslední. Duel mezi Kolínem a David servisem se rozhodl v poslední minutě. To padly dvě branky.

Kolín – DS České Budějovice

4:3

Ale třetí třetinu popořádku. Ta byla gólově zajímavá. Šlo se do ní za stavu 1:1. Do vedení šli kozlové. Nejprve Semirád vybojoval puk na ose a vybídl ke střele Šafránka. Ten trefil přesně pod víko. Chvíli na to Kolín vedl už 3:1. Němec dostal od Zumra puk na modrou, natlačil se před beka, a pak zakončoval na dlouho tyč kličkou za beton už ležícího gólmana.

Vypadalo to, že Kolín nakročil k výhře. Jenže zápas se proměnil v drama. V padesáté sedmé minutě hosté proměnili přesilovku. Po dvaceti sekundách v početní převaze Vak zkušeně vystřelil přímo do šibenice. A v poslední minutě, 46 sekund před koncem, hostům vyšla power play. Ve hře šest na pět bez gólmana kozlové nerozebrali hráče. Ten od modré vystřelil a puk se ocitl pod betonem gólmana a sklouzl až do brány. Rázem Kolínští o vedení přišli a zápas se chýlil k prodloužení.

To se ale nekonalo. Kolín totiž nechtěl, a ještě se tlačil do brány a ze skrumáže se trefil 22 sekund před koncem do kasy kapitán Malý. Rozhodl tak, že Kolín bral tři body a na druhém místě tabulky je jen dva body za první Kobrou, která prohrála s Klatovy 1:8.

Branky: 9. Malý (Šafránek), 44. Šafránek (Semirád, Malý), 46. Němec (Zumr, Procházka), 60. Malý (Pýcha, Šafránek) – 16. Marek (Vak, Šulčík), 57. Vak (Sičák, Marek), 60. Kříž (Vak). Rozhodčí: Maršálek – Tasch, Kleprlík. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 564. Třetiny: 1:1, 0:0, 3:2.

Soupiska Kolína: Sejpal (Hermann) – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Havelka, Barták, Pilný, Nutil – Semirád, Šafránek, Malý, Mašín, Martínek, Stehlík, Procházka, Kozák, Němec, Zumr, Netušil, Kysela.

1 Kolín 16 77:43 36
2 Kobra Praha 16 89:55 35
3 Příbram 17 103:53 32
4 Tábor 17 75:32 32
5 Klatovy 16 83:50 30
6 David Servis ČB 16 62:65 19
7 Písek 17 47:74 16