3:1 SC Kolín - A tým

Datum st, 20. lis. 2019 Beginn 18:07
-:- HC Kobra Praha - A tým
Kobra Praha

Z utkání proti Chině. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Chině. Foto: Jan KobzáňDo třetice zase desítka. I ve třetím vzájemném měření sil nastříleli kolínští hokejisté čínskému týmu deset branek. I když devátou a desátou dali až v posledních dvou minutách, stejně hosté odjeli domu s dvouciferným počtem obdržených branek.

Kolín – China Golden Dragon

10:2

Přehlídku gólů nabídl sobotní zápas Kolína proti čínskému týmu China Golden Dragon. Kozlové šli dvěma góly do vedení už ve třetí minutě. Kozák otevřel skóre utkání z mezikruží, když byl připraven na dorážku vyraženého puku. Z předbrankového prostoru pak silou prostřelil gólmana s cinknutím Šafránek. Hosté však potvrdili stoupající formu, a ještě v první třetině snížili na rozdíl jedné branky. Husarik od mantinelu nabídl puk na střed hráči Si, který se ze druhé vlny nemýlil – 2:1.

V prostřední části už ale krok s kolínskými hráči hosté držet nedokázali. Březina zužitkoval přesilovku z mezikruží přesnou střelou po Šafránkově přihrávce z rohu a kapitán Malý využil další přesilovku, dorazil do brány vyražený puk – 4:1.

V poslední třetině pak přišla třetí proměněná přesilovka v řadě. Po návratu po dvou zraněních a operacích se radoval z gólu Jakub Semirád, a to už bylo 5:1. Pak se na řadu dostali hosté, když hráli dvě přesilovky za sebou, ale místo, aby se jim střelecky zadařilo, třikrát inkasovali.

O první únik se zasloužil Šafránek. Ten vypíchl puk na obranné modré a v sólo akci se nemýlil. Chvíli na to se řítil svým typickým stylem dopředu Němec a taky proměnil. A do třetice? To bylo přečíslení tři na dva a už druhá branka kapitána Malého.

Chvilku nepozornosti v kolínské obraně využili ještě hosté a snižovali na 8:2, ale závěr patřil zase Kolínu. Ten v posledních dvou minutách vsítil další dva góly a zaokrouhlil výsledek na diváky chtěných deset nastřílených branek. Když padla ta desátá, Josef Malý se chytal za hlavu. Byl to totiž on, kdo vystřelil desítku a zároveň dokonal hattrick.

Kolín se po 16. kole posadil na první místo tabulky. Je bod před Kobrou, čtyři body před Příbramí a Táborem. Poslední dva jmenované týmy mají odehrán o zápas navíc.

Branky: 3. Kozák (Němec, Procházka), 3. Šafránek (Hanzl), 25. Březina (Šafránek, Malý), 32. Malý (Pýcha, Šafránek), 43. Semirád (Šafránek, Malý), 45. Šafránek (Malý), 49. Němec (Havelka), 50. Malý (Šafránek), 59. Kozák (Březina, Němec), 60. Malý (Březina, Pýcha) – 16. Si (Husarik), 56. Ma (Li). Rozhodčí: Venifurter – Axman, Bohuněk. Vyloučení: 7:8, navíc TS za faul Kučery J. (CHI). Využití: 3:0. Oslabení: 3:0. Třetiny: 2:1, 2:0, 6:1. Diváci: 702.

Soupiska Kolína: Sejpal (Onderko) – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Havelka, Barták – Semirád, Šafránek, Malý, Mašín, Martínek R., Stehlík, Procházka, Kozák, Němec, Zumr.

1 Kobra Praha 18 100:65 38
2 Kolín 17 78:46 36
3 Příbram 18 106:54 35
4 Tábor 18 83:34 35
5 Klatovy 17 85:51 32
6 David Servis ČB 17 70:69 22
7 Písek 18 48:76 17