Přípravné zápasy A-tým
Datum čt, 06. srp. 2020 Beginn 18:00
Piráti Chomutov - A-tým
Chomutov

Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň Do třetice výhra. Kolínští hokejisté i potřetí za sebou porazili táborské kohouty. V tabulce se tak posunuli na průběžné první místo. Mají stejně bodů jako Příbram, ale utkání s Chinou k dobru.

Tábor – Kolín

3:5

Psala se první třetina. Kozlové v ní hráli učebnicový hokej. Bez chyb, dobře kombinačně, blízko puku, a s přesnými přihrávkami, s mnoha šancemi. Nakopla je k tomu mimo jiné i dvě ubráněná oslabení na začátku utkání. Po nich přišla řada na ně.

První přesilovka, první gól. Robin Martínek dopravil do brány puk nabídnutý křížně od Jana Stehlíka. Druhá přesilovka, druhý gól. Znovu druhý útok. Tentokrát Procházka z úhlu střela a pohotový Jan Stehlík na dorážce – 0:2.

A aby toho nebylo málo, v poslední minutě Kolínští přidali branku třetí. Semirád vybojoval puk při rozehrávce domácích a Šafránek prostřelil po zemi – 0:3.

Slibný náskok Kolína se ve druhé třetině ale rozplynul jak pára nad hrncem. Nejprve domácí proměnili přesilovku pět na tři. Pak po velké šanci Procházky z brejku snížili na rozdíl jednoho gólu. A nakonec proměnili ještě i druhou přesilovku od modré a rázem bylo vyrovnáno – 3:3.

Tři body se tak rozdávaly až v poslední části. Tam oba týmy hrály útočně, oba týmy chtěly vyhrát. Pro vítězství si ale došli kozlové. Ten rozhodující moment nastal v padesáté čtvrté minutě. Jelínek vybojoval puk u mantinelu a připravil střeleckou pozici pro Šafránka. Ten se nemýlil – 3:4. A dokonce ještě stihl dokonat hattrick.

V závěru utkání domácí hráli v šesti bez gólmana. A to bylo z jejich strany vabank. Nic jiného jim taky nezbývalo. Jenže pár sekund před koncem se k puku dostal Němec a pronásledován domácím bekem a Šafránkem se vydal naproti prázdné bráně. Puk ale do kasy nedal. Přenechal to Šafránkovi na hattrick a taky průběžné prvenství v druholigové tabulce střelců.

Branky: 24. Bárta (Heřman, Šulek), 33. Šulek (Havran), 34. Dančišin (Havelka, Zayml) - 14. Martínek R. (Stehlík, Procházka), 19. Stehlík (Procházka, Martínek R.), 20. Šafránek (Semirád), 54. Šafránek (Jelínek), Šafránek (Němec). Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Roupec. Vyloučení: 7:8, navíc Šulek (TAB) 10 min za ZHK. Využití: 2:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:3, 3:0, 0:2. Diváci: 1100.

Soupiska Kolína: Sejpal (Onderko) – Pýcha, Hanzl, Jelínek, Sladký, Barták – Semirád, Šafránek, Malý, Procházka, Mašín, Stehlík, Zumr, Martínek R., Němec, Kozák.

1 Šumperk 0 0:0 0
1 Havířov 0 0:0 0
1 Sokolov 0 0:0 0
1 Benátky 0 0:0 0
1 Jihlava 0 0:0 0
1 Frýdek 0 0:0 0
1 Poruba 0 0:0 0