Přípravné zápasy A-tým
Datum čt, 06. srp. 2020 Beginn 18:00
Piráti Chomutov - A-tým
Chomutov

Z utkání proti Klatovům. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Klatovům. Foto: Jan KobzáňPoprvé v sezoně poraženy. Klatovy poraženy. Kolínští hokejisté v posledním utkání roku 2019 splnili poslední bod na jejich seznamu, chyběl jim skalp Klatov, ten udělali. V tabulce tak „přezimují“ na prvním místě.

Kolín – Klatovy

4:1

Kolín začal utkání aktivně, ale byli to hosté, kdo měl první větší šance a kdo udeřil. Nejprve Václav Adamec v přesilovce nadvakrát prověřil Sejpalovu lapačku. Pak kolínský gólman chytil i brejkový pokus Princla, aby nakonec Kolda ještě puk došťouchal do brány a poslal svůj tým do vedení.

Inkasovaná branka ale kozly nijak neparalyzovala, jak tomu někdy bývá, hráli dál jako by se nic nestalo. A byli za to odměněni. Už ve třinácté minutě stál u zrodu gólu Jelínek. Ten vystřelil od modré, a i když jeho puk ještě v bráně neskončil, jeho spoluhráči na brankovišti zapracovali, a nakonec se Václav Jankovský mohl radovat z prvního gólu po návratu do sestavy.

A zbytek utkání? Ten patřil víc Kolínu než Klatovům, a tak si i Kolínští došli pro tři body a první výhru nad Klatovy v sezoně. Navíc, jak se později ukázalo, to byl i souboj na dálku o první místo v tabulce střelecké. Proti Chině nastřílel pronásledovatel kolínského Šafránka Kamil Bříška pět gólů a na dva přihrál. Aniž by toto někdo věděl, když utkání Kobry začínalo o hodinu později, tak Šafránek v Kolíně nejenže důrazně přispěl k výhře Kolína, ale také udržel vedení v tabulce střelců.

Ve dvacáté minutě totiž vystřelil z křídla a jeho puk propadl do brány, i když se ho gólman dotkl. Ve druhé třetině Stehlík vybojoval kotouč před bránou hostů při jejich rozehrávce. A tak zůstal sám za beky právě s Šafránkem. Tomu přihrál na druhou tyč a nic nebránilo skórování. A nakonec to byl hattrick. Protože Šafránek ještě trefil prázdnou bránu při power play hostí. Jeho hattrick posunul kozly ke třem bodům a jeho drží na prvním místě střelecké tabulky. Má dva góly náskok.

Branky: 13. Jankovský (Sladký, Jelínek), 20. Šafránek, 28. Šafránek (Stehlík), 60. Šafránek – 9. Kolda (Princl). Rozhodčí: Pokorný – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0. Diváci: 823.

Soupiska Kolína: Sejpal (Hermann) – Březina, Pýcha, Jelínek, Hanzl, Barták, Havelka, Sladký – Semirád, Šafránek, Malý, Jankovský, Mašín, Stehlík, Zumr, Martínek, Němec, Kozák, Kysela.

1 Šumperk 0 0:0 0
1 Havířov 0 0:0 0
1 Sokolov 0 0:0 0
1 Benátky 0 0:0 0
1 Jihlava 0 0:0 0
1 Frýdek 0 0:0 0
1 Poruba 0 0:0 0