2:5 SC Kolín - A tým

Datum so, 22. úno. 2020 Beginn 18:00
HC Kobra Praha - A tým
Kobra Praha

Co řekl trenér Kolína Petr Martínek po středečním utkání Kolína s David servisem, které kozlové vyhráli nakonec 6:2?

,,My je sfoukli jako svíčku. V celém zápase jsme jim nepůjčili puk. 6:2, to je rozdíl třídy,“ svým osobitým ironickým humorem začal hodnocení kolínský trenér Petr Martínek. Pak se odmlčel a dodal: ,,Tak znova. Co si říkala? Na co ses ptala?“

Měl důvod k veselosti. Jeho tým se už delší dobu drží na prvním místě tabulky a roli favorita potvrdil i ve středu. I když v první třetině na střídačce neznal bratra a metal kolem sebe kritiku hlava nehlava, po zápase se usmíval.

,,Vyhráli jsme o 4 góly, ale ten zápas byl do posledních pěti minut vyrovnaný. David Servis v Kolíně předvedl parádní výkon. My jsme teďka měli trošku náročnější program. Myslím si, že se to na nás podepsalo v první třetině, kdy jsme byli takový tuhý. A dá se říci, zaplať pánbůh, že to skončilo jenom 1:0 pro soupeře. Nehráli jsme dobře,“ popisoval úvod utkání kolínský kouče.

,,Trošku jsem pak zvedl hlas v kabině. Nahecovali jsme se do další třetiny. V té si myslím, že jsme dominovali. Ale problém jsme měli v tom, že v té dominanci, když jsme měli dát na 4:1 a 5:1, jsme dostali na 3:2 ve vlastní přesilovce. Tam jsme si to zase zkomplikovali. Ale třetí třetina byla zodpovědná. Myslím si, že jsme byli lepší a že jsme zaslouženě vyhráli,“ dokončil obecné hodnocení.

Rozhodovalo se ve druhé části. Kolín vyrovnal a odskočil. A i když pak inkasoval, dostal se do herní pohody. Kozlové zkrátka měli navrch a bylo vidět, že je hra baví.

,,Určitě se to zlomilo ve druhé třetině. Brzo na začátku jsme srovnali a to byl impuls, že to půjde. Nahecovali jsme s v kabině. Řekli jsme si, že to nesmíme vypustit, že pro výhru musíme něco udělat a že i když ne vždycky je komfortní prostředí u hráče, že se musíme kousnout a překonat to. Kluci to zvládli a já jim za to děkuju. David Servis je těžký soupeř. Ne nadarmo bere body Kobře nebo Táboru,“ rozpovídal se dál.

Programům kozlů zůstává nabitý i dál. V osmi dnech čtvrtý zápas mají na programu v sobotu. Jedou do Slaného, kde je bude hostit China Golden Dragon.

,,My se musíme připravit. Je to hlavně o hlavě. Nepodcenit utkání, připravit se soustředěně a předvést dobrý výkon. Pobavit se výkonem. Říkám, je to jenom o hlavě. Kluci nesmějí podcenit situaci a musíme prostě přivést ze Slaného tři body,“ dokončil středeční povídání kolínský trenér Petr Martínek.

1 Kolín 39 189:106 84
2 Příbram 39 233:116 82
3 Klatovy 39 181:103 78
4 Tábor 38 184:87 76
5 Kobra Praha 39 210:144 70
6 David Servis ČB 38 140:149 49
7 Písek 40 110:212 31
8 China 42 76:406 1