1:3 SC Kolín - A tým

Datum čt, 06. srp. 2020 Beginn 18:00
SK Trhači Kadaň s.r.o. - A-tým
Kadaň

Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň Kozlové vyhráli další těžký zápas v řadě. V neúplné sestavě podali nesmírně obětavý a poctivý výkon v Klatovech a odjeli domu s výhrou 4:2.

Klatovy – Kolín

2:4

Právě nasazení a obětavost bylo to, co sobotní zápas rozhodlo. Kozlové právě tím udělali ten krok navíc směrem k výhře. Jinak byl zápas vyrovnaný, napínavý a s nábojem. Oba týmy chtěly hrát hokej. Důkazem je i jedno jediné vyloučení v utkání. Na straně domácích a neproměněné. Nutno doplnit, že Kolín sice vyloučené neměl, ale vysloužil si jedno trestné střílení. To bylo hned v první minutě, vlastně otevřelo utkání.

Nařízeno bylo totiž po 21 sekundách, kdy se za všechny kolínské hráče dostal Hasman. Byl hákován, ale trestné střílení neproměnil. Martin Sejpal v bráně podržel a jasně gestem ukázal svou radost. A to dodalo sílu jeho týmu. Ten totiž následně hned ve druhé minutě skóroval. Prosadila se třetí pětka. A vedení 1:0 nesl Kolín i do kabin.

Ve druhé části o něj rychle přišel. Hned po 36 sekundách, když se po střele od modré ujala teč před bránou. Jenže kozly to negativně nepoznamenalo. Makali dál a měli víc ze hry. Ke gólu jejich hra směřovala. Semirád třeba bekhendem zkoušel ohrozit gólmana Klatov, ale puk neprošel. Pak Martínek po Procházkově přihrávce zkoušel své štěstí u tyčky, ale ztroskotal na betonech gólmana. Po Pýchově střele od modré jen těsně nenašla bránu Semirádova teč. Až nakonec ve 31. minutě šel Kolín zase do vedení. Stehlík přesně zasekl kotouč, aby přesně přihrál Semirádovi, který kličkou gólově zakončil – 1:2.

Vedení tentokrát kozlové ale do kabin nenesli. Domácí totiž vyrovnali necelé dvě minuty před koncem dějství. Do brány prošla střela od modré. Té se sice gólman Sejpal dotkl, ale z lapačky mu puk skočil do brány, a tak se ve třetí třetině začínal zápas za vyrovnaného stavu.

Byly to nervy. Oba týmy chtěly vyhrát. Kolín měl štěstí při odrazech klatovských puků, ale jak se říká, štěstí přeje připraveným. A kozlové byli v utkání ti připravenější, odhodlanější a šťastnější. A v padesáté druhé minutě šli do vedení. Stehlík zavezl puk po mantinelu do pásma a přesně načasoval přihrávka před bránu na Jankovského, který se nezmýlil. A pak v poslední minutě, když kozlové přestáli tlak domácích a jejich hry šest na pět, Pýcha vyvezl puk z obranné třetiny a přesně zamířil do prázdné brány.

Kolín vzal v Klatovech výhru 4:2 a drží stále první místo tabulky, s pětibodovým náskokem.

Branky: 21. Hanzlík (Kaňák, Hasman), 39. Roubal (Hasman, Houfek) – 2. Němec (Kozák), 31. Semirád (Stehlík, Procházka), 52. Jankovský (Stehlík, Procházka), 60. Pýcha. Rozhodčí: Květoň – Vavruška, Bělohlav. Vyloučení: 1:0, navíc Kolín TS za faul Stehlíka. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:2. Diváci: 180.

Kolín: Sejpal (Martínek O.), Březina, Pýcha, Hanzl, Sladký, Jelínek, Barták – Jankovský, Semirád, Stehlík, Martínek R., Němec, Procházka, Malý, Kysela, Kozák.

1 Šumperk 0 0:0 0
1 Havířov 0 0:0 0
1 Sokolov 0 0:0 0
1 Benátky 0 0:0 0
1 Jihlava 0 0:0 0
1 Frýdek 0 0:0 0
1 Poruba 0 0:0 0