3:2 HC Klatovy - A tým

Datum st, 04. bře. 2020 Beginn 18:07
-:- HC Tábor - A tým
Tábor

Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň Ilustrační foto. Foto: Jan Kobzáň Pátý letošní vzájemný duel Kolína s Táborem vyzněl tentokrát pro domácí Tábor. Kohouti zvládli lépe prostřední část zápasu, kdy se postupně ujali vysokého náskoku a zkušeně pohlídali vedení až do konce.

Tábor – Kolín

6:1

První třetina byla vyrovnaná, herně i výsledkově. Skóre otevřeli domácí v přesilovce, když se ujal puk po ledě pod betonem. Kozlové ale vyrovnali. Vybojovali puk v útočné třetině, pak ho po ztrátě ještě zachytil Pýcha na modré, vystřelil a gól. Když by ho napodobil kapitán Malý, který měl k dispozici jednou prázdnou bránu, nebo útočník Stehlík, který stál v gólové šanci před zívající kasou dokonce dvakrát, mohl Kolín vést. Jenže nevedl, do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Toho pak nakonec kozlové litovali. Druhá třetina totiž patřila domácím. Ti překvapili kozly v jejich vlastním oslabení. Z brejku se dostali ve čtyřech do vedení. A navíc chvíli na to proměnili ještě přesilovku a najednou vedli 3:1. To byl rozhodující moment. Kozlové inkasovaný gól v přesilovce v hlavách nezpracovali, a tak Tábor prostě začal diktovat tempo.

V druhé půlce druhé třetiny přidal ještě dva góly ve hře pět na pět a bylo vymalováno. V poslední části v poklidu dobruslil s ještě jednou vstřelenou brankou k výhře 6:1.

,,My jsme zápas prohráli ve druhé třetině, ale hodně jsme ho ovlivnili už v té první. Měli jsme tři ložené šance. Bohužel jsme z nich nedali góly. Nakonec jsme ale přece jen vyrovnali na 1:1 a mysleli jsme si, že by to mohlo být dobré. Ale na začátku druhé třetiny jsme ve vlastní přesilovce obdrželi branku a rázem nám odešla hlava. Pak už dominoval soupeř,“ okomentoval utkání trenér Kolína Petr Martínek.

Branky: 7. Blažek (Matušík, Černý), 22. Černý (Březina), 26. Dančišin (Havran, Skočovský), 33. Havelka (Seidl, Matušík), 36. Blažek (Šulek, Dančišin), 54. Matušík (Heřman, Černý) – 15. Pýcha (Semirád, Jankovský). Rozhodčí: Horáček – Svoboda, Hradil. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 4:0, 1:0. Diváci: 1731.

Kolín: Sejpal (od 41. Hermann) – Březina, Pýcha, Hanzl, Havelka, Jelínek, Barták – Jankovský, Semirád, Stehlík, Procházka, Šafránek, Malý, Kozák, Martínek, Němec, Kysela.

1 Kolín 41 197:108 90
2 Příbram 40 235:120 82
3 Tábor 40 197:92 82
4 Klatovy 41 186:110 78
5 Kobra Praha 40 210:149 70
6 David Servis ČB 40 151:155 55
7 Písek 42 116:228 31