3:2 SC Kolín - A tým

Datum čt, 03. pro. 2020 Beginn 18:00
-:- Draci PARS Šumperk - A-tým
Šumperk

Z utkání proti Příbrami. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Příbrami. Foto: Jan KobzáňVyrovnaný duel se rozhodoval ve druhé polovině. Tam šli víc naproti výhře hosté z Příbrami. Kolínští se tentokrát těžko prokousávali do útočné třetiny a v ní do brány. Příbram se tak aktuálně dostala na první místo tabulky, Kolín ztrácí bod, ale má zápas k dobru.

Kolín – Příbram

1:4

První třetina byla nejvyrovnanější částí ze všech. A začalo se zostra. Hned ve čtvrté minutě mohl jít Kolín do vedení. To svou zbraň nabil Stehlík, jenže trefil jen břevno. A protože nedáš, dostaneš, hosté nabrali směr protiútok – 0:1.

Podobně se opakovala tyčkovaná po deseti minutách. To zase Pýcha od modré orazítkoval tyč, jenže brejk vyškrábl Sejpal ramenem. Minutu na to zazněla i tyč kolínské brány, když Saňa od modré vystřelil kotouč, který se tečoval právě do brankové konstrukce. A tak zase dostali možnost kozlové a proměnili.

Vyrovnávací branku vstřelil z osy po ledě k tyčce kapitán Josef Malý – 1:1. Nerozhodný stav vydržel na ledě do poloviny utkání. Tam Kolín nevyužil přesilovku, a to hosté hned potrestali. Hned po jejím skončení totiž udeřili z brejku a ujali se vedení. Jak se později ukázalo, byl to gól vítězný.

V tu chvíli totiž Příbram kromě gólu navíc měla i na ledě víc ze hry. A co dobře dělala, bránila své pásmo. Kozlové se horko těžko prokousávali ke gólovým akcím, mnoho střel hosté blokovali, a navíc byli stále nebezpeční dopředu.

V nejtěsnějším kontaktu drželi Kolínští stav více než pětadvacet herních minut. V poslední třetině měli i dvě přesilovky, ale příbramská brána, to byla nedobytná tvrz. Kolínské naděje pak necelé tři minuty před koncem razantně utnul Tlačil, když z kruhů o zadní tyč poslal puk do brány a navýšil na 3:1. Závěrečná power play domácích už nic neřešila, jen díky trefě do prázdné brány měnila výsledek na konečných 4:1 pro Příbram.

Branky: 18. Malý (Jankovský) - 4. Kolouch (Brzák, Panna), 31. Kolouch (Brzák), 58. Tlačil (Hlaváček), 59. Tlačil (Kutlák). Rozhodčí: Vokřál – Marek, Ovsík. Vyloučení: 1: 5. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:2. Diváci: 889.

Kolín: Sejpal (Hermann) – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Dotter, Barták, Havelka – Jankovský, Šafránek, Malý – Procházka, Semirád, Stehlík – Zumr, Martínek, Němec – Kozák, Mežnar, Kysela.