PictureJan Prokop - KOL (23)
1 událost dne 14. březen 2020

Žádné odehrané utkání!

Žádné nadcházející utkání!

Z utkání proti Klatovům. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Klatovům. Foto: Jan KobzáňUž dvě kola před koncem kolínští hokejisté slaví. Nejen přímý postup do semifinále play off, ale také celkové první místo tabulky. Ve středu totiž porazili Klatovy 3:2 a Příbram podlehla David servisu 2:4. Kolín má tedy na prvním místě náskok osm bodů a Příbram jich může získat jen šest.

Kolín – Klatovy

3:2

Kozlové přitom nevstoupili do utkání šťastně. Spíš nepovedeně. Více kontrolovali puk hosté a šli taky do vedení. V polovině první části měli tlak. Chvíli se puk mihotal v brankovišti, to ještě domácí ustáli, ale pak z další akce už branka padla - 0:1.

Od druhé třetiny byl na ledě ale jiný Kolín. Kolínští hokejisté přidali, vyrovnali hru a najednou se hrál zápas par excellence. Byl to boj o každý kousek ledu. Pěkná podívána. Domácí v ní nejprve vyrovnali a pak šli dokonce v přesilovce do vedení.

O vyrovnání se postaral Michal Procházka. Jeho puk zpoza brány si vlastně gólman srazil špatným pohybem do brány. A pak Kolín doslova potrestal faul hostů. Nepříjemné dohrání Jankovského na ledě potrestal Jelínek. Stehlík mu vypálil od modré. Napoprvé zaduněly jen betony, ale napodruhé dokázal jeho puk na brankovišti zpracovat – 2:1.

Z vedení se Kolín neradoval dlouho. Neuběhly ani dvě minuty, když zase hosté trestali. Ne faul, ale špatné postavení domácích a nepokrytého hráče před bránou.

Stav 2:2 držel dlouho. A i když Kolín ve třetí třetině tahal chvílemi za delší konec provazu, nakonec hosté měli blíž ke gólu. Hráli totiž přesilovky. Mimo jiné minutu tři na pět. Tam ale podržel kozly Kozák. Obětavě padl do rány, a pak ještě další minutu držel ve třech společně se dvěma spoluhráči soupeře od brány. Nakonec si taky mohl připsat asistenci, protože když se mu podařilo vyhodit kotouč, vracel se akorát Procházka z trestné. Ten ale sólo akci neproměnil. Tak drama trvalo dál.

A nakonec se rozhodlo šest minut před koncem. Malý za bránou hokejkou na ledě zblokoval rozehrávku hostů a získal pásmo. To Kolín zužitkoval. Nakonec po Havelkově střele od modré dával do odkryté kasy Šafránek – 3:2.

Byl to gól vítězný. Kozlové museli tedy přežít ještě dvě minuty hru čtyři na šest, když při dalším oslabení Kolína hráli hosté bez gólmana a minutu pět na šest, ale zvládli to a po zápase slavili. Výhru, jasný postup do semifinále play off a taky první místo tabulky.

Branky: 35. Procházka M., 33. Jelínek (Stehlík), 54. Šafránek (Němec, Havelka) – 11. Hanzlík (Krliš, Sysel), 35. Hajšman (Procházka J.). Rozhodčí: Maršálek – Čelechovský, Vašíček. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:0. Diváci: 697.

Kolín: Sejpal (Martínek O.) – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Havelka, Sladký, Jankovský, Šafránek, Malý, Procházka, Semirád, Stehlík, Zumr, Martínek, Němec, Kozák.

1 Kolín 42 204:112 93
2 Příbram 42 244:128 85
3 Tábor 42 207:102 85
4 Klatovy 42 187:115 78
5 Kobra Praha 42 221:154 76
6 David Servis ČB 42 155:165 55
7 Písek 42 116:228 31