Prostějov

Datum so, 03. říj. 2020 Beginn 17:00
-:- Hokej Ústí nad Labem s.r.o. - A-tým
Ústí

V posledním duelu základní části dostali v kolínské sestavě prostor i junioři. Kolínský junior Radek Pilný, který už během sezony nakukoval do seniorské kategorie v béčku Kolína; kolínský odchovanec Matěj Hasil, který nyní působí ve Slavii, a kladenský junior Adam Zich, který v sezoně odehrál řadu utkání za Chinu Golden Dragon.

,,Hráli výborně. Se všemi jsme spokojený. Řekli si výrazně o místo i dál. Je ale otázka, jak budou dál postupovat v play off ve svých juniorských kategoriích,“ řekl na jejich adresu kolínský trenér Petr Martínek. Trojka juniorů doplněná ve čtvrté pětce o Jiřího Kyselu v útoku a Martina Bartáka v obraně se prosadila i gólově. Kysela z rohu na kruhy poslal puk Pilnému, ten ještě posunul na osu Hasilovi, který si tak připsal první branku v kolínském áčku. Pilný zároveň první asistenci.

Jestli se v kolínské sestavě objeví i dál, záleží, jak předeslal trenér Martínek, na jejich působení ve svých juniorských soutěžích. Kolínská juniorka je tři kola před koncem nadstavbové části o postup na prvním místě tabulky a pokud prvenství uhájí, zahraje si baráž o postup do ELJ. Zichovi na Kladně, Hasilovi ve Slavii, případně Dotterovi v Mladé Boleslaví nyní vrcholí boj o postup do play off v DHL Superpoháru akademií, tedy také není jasno, zda budou mít během play off volno.

Zápas, ve kterém se trio mladíků blýsklo jednou branku, vyhrál Kolín proti Táboru 7:4. Už se o nic nehrálo. Alespoň z pohledu tabulky. Kolín měl jasné první místo, Tábor druhé. ,,Hrálo se v poklidném tempu, ale myslím, že zápas náboj měl. Viděli jsme pěkné góly z obou stran. Bylo to sice trošku bezstarostné utkání, ale určitě zajímavé,“ komentoval duel Martínek.

,,Chtěl jsem, aby kluci používali ve hře prvky, které se budeme snažit hrát v play off. Dělali jsme to dobře v první třetině deset minut, pak deset minut špatně. Druhou třetinu jsme jasně dominovali, ve třetí už to bylo jen takové o tom výsledku, abychom to zvládli, ale snažili jsme se dělat věci tak, jako by to bylo v play off,“ doplnil ještě.

Jeho tým ve čtrnáctidenní pauze sehraje dva přípravné zápasy. V úterý 10. března jede do Vrchlabí, v pátek 13. března bude od 18.00 hrát Vrchlabí v Kolíně.

,,Sestava bude plná. Možná že bude malá výjimka kvůli práci. Kluci ale potřebují být v zápřahu, v tempu, takže nebudeme někoho extra šetřit. Převážně budeme v plné sestavě,“ přislíbil lodivod Kolína Petr Martínek.