24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Takhle vsítil David Šafránek (v modrém) úvodní branku zápasu. Foto: Petr NiečTakhle vsítil David Šafránek (v modrém) úvodní branku zápasu. Foto: Petr Nieč,,Vítězství je naše, Když jsme do diskrétní cukrárny zašli, Kozlové, Kozlové, Kozlové," tak skandovali po konci sobotního utkání fanoušci kolínských druholigových hokejistů. Ti totiž porazili v derby Nymburk. A vyhrát derby je jako vyhrát ligu.

Kolín - Nymburk

4:2

O vítězi tentokrát nerozhodoval tuhý vyrovnaný boj, ale už první třetina, možná už první minuty hry. Když totiž Šafránek nachytal ve třetí minutě obránce i gólmana Nymburka na švestkách, dostal se Kolín do vedení. A když pak sudí potrestal dva fauly Nymburka a Kozlové oba přetavili v gól, vedli už 3:0! A to je v derby rána pod pás.

V první přesilovce Mejzr ztečoval do brány Skokanův puk od modré. V té druhé Šafránek tečoval Jankovského střelu z kruhů. Exkolínský gólman Jaroslav Brázdil se tak v brance moc neohřál a po osmnácti minutách šel ven.

Ani jeho kolega Roman Matoušek ale gólu šetřen nebyl. Kozlové s ním tedy počkali do osmadvacáté minuty, ale dali ho a po nádherné akci. V přečíslení dva na jednoho Mejzr přesně načasoval přihrávku na Zumra, který kličkou do bekendu nedal brankáři šanci - 4:0.

Od Kolína to ale bylo vše. Pak totiž Kolínští polevili, dostali se pod tlak a i inkasovali. A znovu pak deset minut před koncem, když hosté proměnili taky svou početní výhodu - 4:2.

Svěřenci trenéra Bičiště měli do konce zápasu ještě deset minut čas Kolín potrápit, ale další nabídnutou přesilovku už neproměnili a nakonec na nijak extra velký odpor nezmohli a zápas výsledkem 4:2 i skončil.

Branky: 3. Šafránek (Semirád, Jankovský), 12. Mejzr (Skokan, Zumr), 18. Šafránek (Jankovský, Hanzl), 28. Zumr (Mejzr, Malý) - 34. Bičiště (Knesl, Stehlík), 50. Kříž (Král, Rittig). Rozhodčí: Vokřál - Špringl R. ml, Špringl R. st. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 1010. Třetiny: 3:0, 1:1, 0:1.

Kolín: Sejpal - Pácal, Valášek, Barták, Skokan, Hanzl, Kulhánek - Ježek, Kadlec, Morkes - Malý, Mejzr, Zumr - Semirád, Šafránek, Jankovský.
Nymburk: Brázdil (od 19. min Matoušek) – Herna, Kříž, Rittig, Knesl, Kulich, Cicvárek, Pokorný – Kadlec, Král, Stehlík – Protivný, Bičiště, Šimek – Dulovec, Pilař, Brzák – Dvořák

st, 09. led. 2019 18:00