10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

Jaroslav Brázdil (vlevo) dokoukával zápas ze střídačky. Foto: Jan KobzáňJaroslav Brázdil (vlevo) dokoukával zápas ze střídačky. Foto: Jan KobzáňSobotní derby Kolína a Nymburka nebylo jen derby dvou druholigových rivalů, bylo to i gólmanské derby. Do svatyně hostí se totiž postavil exkolínský Jaroslav Brázdil a jeho protivníkem v zápase se stal Martin Sejpal, který ho vlastně v Kolíně nahradil. Takže šlo hned o dvojí prestiž. Souboj byl ale krátký. Nervózní Brázdil byl střídán hned v první třetině za stavu 3:0. Jeho tým nakonec prohrál 2:4.

Jardo, jak ses cítil před zápasem s Kolínem, kde jsi dlouhá léta sám působil? Byls nervózní?

Na zápas jsem se moc těšil, ale zároveň jsem byl hodně nervozní. Bohužel jsem se nervozity nedokázal zbavit ani v zápase. Ani rychlý první gól mi na klidu nepřidal.

Nakonec jsi byl střídán už v první třetině. Řekl sis o to nebo to byl tah trenéra?

Byl to tah trenéra, se kterým naprosto souhlasím. Muselo na mě být vidět, že mi chybí jistota a klid z minulých zápasů.

První gól jsi dostal ve 3. minutě. Popiš tu akci ze svého pohledu.

Šáfa (David Šafránek pozn.red.) vyjížděl z rohu. Já jsem si klekl k tyči a první nízkou střelu jsem pokryl vyrážečkou. Ale nedokázal jsem puk podržet a Šáfa ho důrazem dostal za brankovou čáru.

Pak přišly dva góly v oslabení, a ty Nymburk poslaly do kolen a tebe z brány. Na tečované střely se dá ale asi těžko zareagovat, co?

Na tečované střely je potřeba se dobře postavit a mít krapet štěstí. A to chybělo.

Kolínští diváci pak pokřikovali "Sejto, sejto", nemrzelo tě to od nich, když ještě před dvěma lety, když jsi vychytával zápasy v kolínském dresu, skandovali z tribun tvé jméno na oslavu?

Na podobné věci jsem byl připravený. A diváky při zápase moc nevnímám.

A co kolínští hráči? Popovídal sis s někým nebo jen s gólmanským exkolegou Moravcem?

S kluky jsme se pozdravili, ale na delší pokec nebyl čas. Jenom s Fandou jsem si objel pár koleček před třetinami.

čt, 03. led. 2019 18:00