Přihlásit se

permanentka 2020 normalni

Spravny sport 2019

<< < červenec 2020 > >>
po út st čt so ne
29 30 01 02 03 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 01 02
4 událostí v měsíci červenec 2020 4 událostí v měsíci červenec 2020
Narozeniny
PictureMartin Sejpal - KOL (27)
1 událost dnes 04. červenec 2020
Narozeniny
PictureLukáš Havelka - KOL (24)
1 událost dne 07. červenec 2020
Narozeniny
PictureRobin Netušil - KOL (22)
1 událost dne 19. červenec 2020
Narozeniny
PictureLadislav Hlaveš - KOL (28)
1 událost dne 26. červenec 2020

Poslední utkání A týmu


Žádné odehrané utkání!

Příští utkání A týmu


Žádné nadcházející utkání!

Na začátku posledního měsíce letní přípravy před červencovou pauzou jsme vyzpovídali hlavního trenéra A-týmu Petra Martínka. Jak se mu v noci spí? V čem vidí sílu kolínských kozlů před začátkem sezony v Chance lize? To a mnohem více se dočtete v našem článku.

Ahoj, Petře. Scházíme se tady při smutné příležitosti, na pietním aktu za Honzu Zadražila, který nás minulý týden nečekaně a předčasně opustil. Jak moc vám všem bude chybět a čím nejvíc pomáhal v kabině kozlů?

Honza byl skvělým člověkem, který vždycky uměl udělat v kabině srandu a svojí permanentně dobrou náladou dokázal mezi kluky vytvořit výbornou atmosféru. Dokázal si udělat srandu sám ze sebe, což mnoho lidí nedovede. Na Honzu budeme vždycky všichni vzpomínat jen v dobrém. Nejvíce mě mrzí, že jsme vlastně ani nestihli probrat, jak bude naše spolupráce probíhat po postupu. Honza byl oddaným členem kolínských kozlů, a tak to navždycky zůstane. Rodině a všem blízkým ještě jednou přejeme upřímnou soustrast.

 

 

Od smutných věcí zase zpátky k hokeji. Díky skvělé a dlouhodobé práci, kterou v Kolíně na zimáku odvádí každý člen, Kolín dostal šanci zahrát si v příští sezoně o stupínek výš, a to v Chance lize. Změnila se díky tomu nějak koncepce letní přípravy a přístup hráčů?

Pro každého hokejistu, který to vyloženě nevyhledává, je letní příprava trochu nepříjemnou záležitostí. V podstatě se nijak výrazně nezměnila. Ale musím říct, že jsem nadšený z výsledků a z přístupu, který kluci mají. Je na nich vidět, že si uvědomují, co je v 1. lize čeká a v žádném případě to nepodceňují. Vždycky se dalo hledat mezi výkony nějaké slabší chvíle, nebo polevení v přístupu. Ale v současné chvíli mi připadá, že se tréninků pouze účastním. Všechno, co ve spolupráci s asistenty pro kluky připravíme a vymyslíme, bez jakýchkoliv úlev odmakají a my se v tom na ně můžeme spolehnout. Shodou okolností jsme dnes po kondičních bězích a jejich výsledky jsou pro mě skoro až nepochopitelné. Kluci jdou opravdu v některých chvílích až za hranu svých možností a toho si nesmírně vážíme. Kluci však sami uvidí, že jim to určitě pomůže v té nesmírně těžké sezoně, která nás čeká.

 

Čím se chcete prezentovat v 1. lize a na co chcete sázet jako na vaši přednost? Jakou bys chtěl, aby měl tvůj tým v první lize tvář?

V Kolíně jsme všichni vlastně taková jedna rodina. Na všech místech jsou lidé, kteří jsou nějakým způsobem spjatí s kolínským hokejem a takovou si chceme zachovat tvář. Abychom byli vůbec nějakým způsobem úspěšní ve vyšší soutěži, musí se vytvořit neskutečná kabina. To je pro mě vždycky základ. Někdy jsem nechápal, jak jsme k některým úspěchům mohli dojít a vždycky ta odpověď ležela v perfektní kabině. Ať už tady budou v nové sezoně kluci z Hradce, nebo naši odchovanci, tak všichni budou bez rozdílu muset respektovat to, že jdou na led makat za Kolín a za všechny naše fanoušky. Kdo tohle nepřijme, nebude moci sedět v mé kabině. Jsem pro jakoukoliv srandu a pohodu v kabině, ale nejdřív musí být poctivá a dobře odvedená práce a my věříme, že s tím přijdou i výsledky.

 

Co by sis jako trenér přál, aby váš postup udělal s hledištěm na našem zimáku?

Věřím tomu, že fanouškovská základna v kolínském regionu je silná. My chceme našim poctivým přístupem a tvrdou prací docílit toho, aby fanoušků v ochozech bylo co nejvíce a pomáhali nám v naší hře. Je to pro nás nová situace a proto víme, že se ne vždycky musí všechno podařit. Ale věříme, že i v těchto případech za námi budou fanoušci stát a poženou nás kupředu. Kluci touží po tom, aby po vstupu na led viděli plný dům, to je pro každého hokejistu ta největší odměna. Zároveň je to velká zodpovědnost, aby každý svým výkonem přispěl k tomu, aby lidí v Kolíně chodilo co nejvíce.

 

Loňskou sezonu končili někteří hráči ve stavu zraněných, nebo se vraceli po zranění. Jak na to jsou v této chvíli Ondra Martínek, Patrik Mašín a Kuba Semirád?

Všichni jmenovaní hráči se pomalu zapojují do přípravy alespoň tak, jak jim zatím zdraví dovolí. Nejdál je asi Kuba, který už se dostává do tréninkového procesu po tom, co havaroval na kole, které jsem mu sám půjčil, a zlomil si klíční kost. Patrik je po plastikách vazů, ale postupně už se zapojuje v posilovně a maká na tom, na čem může. Ondra je na tom podobně jako Patrik, je po operaci a pomalu se zapojuje do přípravy. Kluci byli dokonce operování ve stejný den panem doktorem Balíkem. Všichni dělají maximum pro to, aby se vrátili, ale rozhodně není na místě nic uspěchat.

 

Hráčský kádr se bude tvořit ještě v průběhu příštích týdnů a měsíců, a proto kluky nechám odpočinout a položím otázku přímo tobě na tělo. Jak se ti v posledních týdnech spí? Máš v hlavě něco jiného, než kolínský hokej?

Abych trochu odlehčil situaci, použiju úryvek Martina Dejdara z filmu Kameňák: Jsem ochoten pracovat 25 hodin denně, proto ráno vstávám o hodinu dřív (smích). V noci se často budím a přemýšlím. Moc místa na jiné starosti teď v hlavě nemám. Je to všechno veliký závazek vůči všem lidem, kteří se podílejí na chodu kolínského hokeje, a všem fanouškům. Hledáme tu nejoptimálnější skladbu kádru pro novou sezonu. Vymýšlíme, co vše se dá zlepšit, a to zabírá teď určitě drtivou většinu kapacity mé hlavy. Když se mě teď někdo zeptá, jak se mám, tak vlastně ani nevím co odpovědět. Ohromně se na to všechno těšíme a doufáme, že díky tvrdé práci budeme dělat lidem radost.

 

Na úplný závěr ti položím jednu z nejzásadnějších a nejzákeřnějších otázek, jakou může člověk dostat. Petře, se šípkovou, nebo se zelím?

Se zelím!

privesek hokejista

2. liga skupina Střed

# Tým SK BO
1 Kolín 42 204:112 93
2 Příbram 42 244:128 85
3 Tábor 42 207:102 85
4 Klatovy 42 187:115 78
5 Kobra Praha 42 221:154 76
6 David Servis ČB 42 155:165 55
7 Písek 42 116:228 31
8 China 42 76:406 1

Následující utkání A týmu