Přihlásit se

Klikněte zde !

<< < srpen 2019 > >>
po út st čt so ne
29 30 31 01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 01
2 událostí v měsíci srpen 2019 2 událostí v měsíci srpen 2019
Narozeniny
PictureMartin Černý - KOL (23)
1 událost dne 07. srpen 2019
Narozeniny
PictureJiří Kadlec - KOL (48)
1 událost dne 09. srpen 2019

Poslední utkání A týmu

Přátelská utkání A
Datum út, 20. srp. 2019 Beginn 18:00
SC Kolín - A tým
Kolín
5:7 BK Nová Paka
Nová Paka

Příští utkání A týmu

Přátelská utkání A
Datum čt, 22. srp. 2019 Beginn 18:00
SC Kolín - A tým
Kolín
-:- BK Havlíčkův Brod - A tým
Havlíčkův Brod

Radost kapitána Josefa Malého (v modrém) ze vstřeleného gólu jeho týmu. Foto: Jan KobzáňRadost kapitána Josefa Malého (v modrém) ze vstřeleného gólu jeho týmu. Foto: Jan KobzáňJe to pro Kozly už obehraná písnička. V utkání se klidně dostanou do vedení a mají rozjeto na jasnou výhru, ale podlehnou agónii, zvolní a nakonec se musí o body bát nebo je i ztratí. V sobotu proti Nymburku v polovině utkání vedli 4:0 a Nymburk položili na lopatky. Pak ale přišlo jejich obvyklé polevení a deset minut před koncem už to bylo jen o dva góly. Když by Nymburk už nebyl vyčichlý a zmohl se na závěrečný odpor, tak jednoduchá výhra by to pro Kozly nebyla. Takhle získali za výsledek 4:2 tři body a Nymburk z prvního letošního derby odjel s prázdnou.

 

,,Po první třetině jsem v kabině klukům říkal, že za mou trenérskou praxi jsem se setkal s tím, že takové vysoké vedení bylo kontraproduktivní, protože hráči pak přestanou hrát zodpovědně. A to byl i případ derby s Nymburkem,“ tlumočil kolínský lodivod Václav Rác po zápase, na co své hráče upozorňoval.

 

,,Za rozhodnutého zápasu jsme předvedli pár nedůsledností a hosty jsme dostali do zápasu. Nejsme v dobrém psychickém stavu, takže někteří mladí hráči podle toho pak i hráli a hosté nás v některých fázích i přetlačili. Přesto jsme si pohlídali výsledek a zaslouženě jsme vyhráli,“ oddechl si Rác, že tentokrát polevení jeho tým nestálo body, jako tomu letos bylo v několika jiných zápasech.

 

,,Dobrý výkon v bráně podal gólman Sejpal,“ doplnil ještě.

 

Kozlové netradičně hráli už druhý zápas za sebou jen na tři lajny. Na lavičce odpočívali Klíma s Hlavatým, ostatní nebyli vůbec.  ,,Nemáme hráče. Trénujeme teď ve čtrnácti, patnácti lidech. Improvizovali jsme a na beka jsme dali útočníka Valáška. Šifta je zraněný, Muláček taky a chybějí nám hráči na střídavé starty jako Nedbal nebo Březina,“ vyprávěl Rác, kde je problém a proč Kolínu chyběli tři beci.

 

Nymburk to stáhl na dvě lajny

Nymburští na Kolín nastoupili také se třemi útoky, ale na rozdíl od Kolína dohrávali na útoky jen dva. Vzhledem k vývoji zápasu byl trenér Nymburka Pavel Bičiště nucen některé hráče stáhnout ze hry. Polaban po první třetině prohrával už 0:3. Takový vstup do zápasu si rozhodně nepředstavovali.

 

,,To tedy určitě ne. Myslím si, že to rozhodlo celé utkání. První gól padl po naší chybě, kdy se tam natlačil hráč a my ho nechali. Pak byla dvě vyloučení a dva góly,“ popsal nymburský kouč, jak z ničeho nic jeho svěřenci prohrávali o tři branky.

 

,,Je to těžké dotahovat, ale čekalo nás ještě 40 minut zápasu, takže jsme chtěli nějakou změnu. Během druhé třetiny jsme to stáhli na určité lidi, kteří se tam točili. Projev byl lepší, ale gólově jsme byli jaloví. Dali jsme sice branku, která nás oživila, ale další střely a šance jsme nevyužili,“ bylo mu líto. Dobře věděl, že když by se jeho hráči prosadili, Kolínu by to přidělalo nemalé vrásky.

 

,,Když bychom za stavu 4:2 třeba využili přesilovku, padl ještě třetí gól, tak by se soupeř mohl klepat o výsledek. Ale nepodařilo se a soupeř zaslouženě vyhrál,“ konstatoval ještě nymburský trenér Pavel Bičiště.

 

Byl Brázdil v bráně risk Nymburka?

Nejen mezi diváky se hodně spekulovalo i o příčině nymburské prohry. Nymburští nasadili do brány exkolínského gólmana Jaroslava Brázdila a to byl risk. Mohl být nervózní, a Kolínu tím vytvořit výhodu, nebo by se mohl naopak maximálně předvést a poslat Kozly na jahody.  Pro Nymburk se stala ta méně pozitivní varianta. Brázdil byl střídán už v první třetině.

 

,,On z Kolína odešel už před nějakou dobou. Čas plyne. Určitě nervózní mohl být, ale důvěru jsme mu dali. On nám chytal velice dobře, takže nebyl důvod, proč to měnit. Ale byli jsme i připraveni na variantu, že se to třeba nepovede. Když si vzpomenu na zápasy, kdy chytal za Kolín a nás tady pochytal, tak je to to samé. Buď to vyjde, nebo ne. Tentokrát mu to nevyšlo,“ řekl k tomu trenér Bičiště, který už se ale koukal i směrem k dalšímu zápasu.

 

 

Ve středu další kolo

,,My si z derby v Kolíně musíme vzít zase ponaučení. Bez nasazení a nechytit začátek venku, to by se nám stávat nemělo. Čekají nás Moravské Budějovice. Máme co napravovat před domácím publikem a potřebujeme prostě získat tři body,“ komentoval Bičiště už směrem ke středečnímu utkání.

 

Zatímco Nymburští se v něm představí doma, Kozlové zajíždějí do Vrchlabí a začnou tím sérii tří venkovních zápasů. Venku se jim na začátku sezony dařilo, tak doufají, že na to i navážou.  ,,Myslím si, že tam pojedeme už v lepší náladě a bude to pěkný hokej. Vrchlabí hraje kvalitní hokej a vždycky s ním hrajeme pěkné zápasy,“ přemýšlel nahlas trenér Kolína Václav Rác. 

privesek hokejista

2. liga skupina Střed

# Tým SK BO
1 China 0 0:0 0
1 David Servis ČB 0 0:0 0
1 Klatovy 0 0:0 0
1 Kobra Praha 0 0:0 0
1 Příbram 0 0:0 0
1 Tábor 0 0:0 0
1 Písek 0 0:0 0
1 Nymburk 0 0:0 0
1 Kolín 0 0:0 0

Následující utkání A týmu

čt, 22. srp. 2019 18:00
Kolín Havlíčkův Brod -:-

út, 27. srp. 2019 18:00
Kolín Žďár nad Sázavou -:-

čt, 05. zář. 2019 18:00
Kolín HC Dvůr Králové -:-