24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06

3:0 SC Kolín - A tým

Datum st, 19. pro. 2018 Beginn 18:07

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňJak už se přemílalo před zápase, sobotní derby dalšího druholigového kola nebylo pouze soubojem tradičních rivalů, ale mělo i další příchutě. Za Nymburk nastoupilo několik ex-Kolíňáků nebo mladší hráči, kteří před třemi lety hrávali za kolínskou juniorku pod trenérem Rácem, ale hlavně to bylo teky derby Kadleců. Proti sobě se premiérově postavil Kadlec senior v barvách Kolína a Kadlec junior v barvách Nymburka. Na konci se radoval víc Kadlec starší, když jeho tým vyhrál 4:2. Jak oba dva zápas okomentovali?

Jiří Kadlec junior. Foto: Jan KobzáňJiří Kadlec junior. Foto: Jan Kobzáň

Jiří Kadlec mladší

Jirko, říkals, že ses na zápas proti svému domovskému týmu těšil. Byla nervozita přímo před zápasem nebo žádné zvláštní pocity nebyly?
Nejdřív jsem to bral jako běžný zápas, ale čím víc se blížil začátek, tím víc jsem byl nervózní. Pak ale přišlo první střídání a nervozita byla pryč.

Na ledě ses potkal poprvé v životě se svým otcem coby protihráčem. Jaké to bylo? Naplnilo to tvé očekávání?
Ani jsem to moc nevnímal. Vím jen, že jsem vyhrál úvodní vhazování proti němu, a pak jsem se s ním potkal jen zřídka. Neměl jsem to potěšení setkat se proti němu vyloženě jeden na jednoho.

Kolínu zápas vyšel lépe. Dostal se poměrně rychle do vedení a nakonec 1. třetinu vyhrál 3:0. Co jste si řekli po 1. třetině v kabině?
Kolín měl víc ze hry, ale řekl bych, že výsledek úplně neodpovídal. Dvě tečované střely a jedna dorážka. Takové góly z ničeho. Hodili jsme to za hlavu, pozměnili sestavu a chtěli s tím pochopitelně něco udělat.

Zhruba půlku utkání jsi neodehrál, protože kouč Bičiště sestavu stáhl na dvě lajny a točil jen málo hráčů? Jaké to bylo sledovat zbytek zápasu jen ze střídačky a ještě z té nymburské?
Je jasné, že bylo potřeba udělat něco s výsledkem, a tak zůstali ve hře zkušenější hráči s větší důvěrou. Už několikrát nám to vyšlo, dnes se to nepovedlo. A na střídačce jsem už ani nevnímal, že hrajeme proti Kolínu. Každý chce vyhrát utkání, a to za tým, za který momentálně hraje. Takže jsem to už neřešil.

Jiří Kadlec senior. Foto: Jan KobzáňJiří Kadlec senior. Foto: Jan KobzáňJiří Kadlec starší

Derby Kolín rozjel super. Stav 3:0 po první třetině. To jste možná ani nečekali, že to tak půjde, co?
Chtěli jsme dostat Nymburk v úvodu pod tlak a pokud možno vstřelit nějakou branku, a to se povedlo.

Ve druhé třetině jste přidali další gól a chvíli to vypadalo i na debakl Nymburka. Proč se vám nepodařilo hrát celý zápas stejně dobře a nechali jste se dostat i pod tlak?
Pro nás je to pořád stejná písnička. Jakmile vedeme, malinko polevíme a chceme hrát moc profesorsky.

Dvě branky Nymburka nakonec zápas zdramatizovaly a Nymburk měl pak deset minut na vyrovnání. Nepovedlo se mu to. Měli jste na konci zápasu o výsledek strach?
Tentokrát ne. Nymburk hrál dvě třetiny na dvě pětky a myslím, že mu v závěru chyběly síly.

Poprvé ses postavil proti svému synovi v utkání. Jaké to bylo? Splnilo to očekávání?
Potkali jsme se na úvodní buly a myslím, že tím to skončilo.

Sledoval jsi ho i třeba nějak zvlášť na ledě nebo ses soustředil jen na sebe, svůj výkon a výkon Kolína?
Samozřejmě, že ze střídačky jsem ho sledoval, ale hodnotit to nechci. Možná domu mu k tomu něco řeknu.

st, 09. led. 2019 18:00