Havlíčkův Brod

Datum út, 18. srp. 2020 Beginn 18:00
-:- HC Tábor - A tým
Tábor

První letošní přátelské utkání sehráli kozlové netradičně už v červenci. Natěšení bylo vidět na hráčích i fanoušcích, kteří jsou od března bez zápasů. A výsledek? Vítězný úvod.

Kolín Ústí překvapil hned na začátku. Byla druhá minuta, když se kozlové radovali z prvního gólu. A čtvrtá, když ze druhého. První gól letošní sezony vsítil Honza Veselý. Ujala se jeho bekhendovka. V přesilovce pak slavila po dvaadvaceti vteřinách úspěch souhra Jankovského a Stehlíka, když druhý jmenovaný zakončoval po ledě.

Do kabin nesli kozlové nakonec ještě vyšší výhodu, tříbrankovou. Ve třinácté minutě totiž Veselý proměnil další přesilovku Kolína. Dorážel u brány Blahův puk.

A domácí? Ti nejprve troskotali na kolínském Martinovi Sejpalovi. Pak se podařilo před bránou prosadit ústeckému kapitánovi Čermákovi. Ale víc už nic. Další pokusy ubránil Sejpal a ve třetí třetině i střídající gólman Ondřej Martínek. Kozlové navíc úspěšně bránili, čímž svým gólmanům pomáhali.

,,Úvodem utkání jsme byli zaskočení a první dvě střídání jsme soupeři nestačili. Pak jsme se dostali do hry a začali jsme soupeře přehrávat. Vytvořili jsme si šance, které jsme proměnili. Pomohla nám i početní výhoda a vstřelené branky v přesilovkách. Celý zápas měl tempo a slušnou úroveň. S prvním přípravným utkáním v letošní sezoně můžeme být spokojeni a nově poskládaný tým si určitě ještě sedne," komentoval mač vedoucí Kolína Josef Nutil.

Další přátelák hrají kolínští hokejisté ve čtvrtek 6. srpna. Zajíždějí do Kadaně.

Branky: 40. Čermák (Grim, Tot) – 2. Veselý (Blaha, Stehlík), 4. Stehlík (Jankovský), 13. Veselý (Blaha, Jankovský). Rozhodčí: Novák, Místecký – Janíček M., Janíček J.. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Třetiny: 0:3, 1:0, 0:0.

Kolín: Sejpal(od 41. Martínek O.) – Husa, Muška, Blaha, Pýcha, Knesl, Kukla, Jelínek, Barták - Krejčík, Šafránek, Král - Jankovský, Veselý, Stehlík - Semirád, Štohanzl, Petržilka - Zumr, Martínek R., Němec.

Ústí nad Labem: Haas – Havránek, Zich, Mareš, Benák, Slabý, Šešina – Bláha, Čermák, Grim, Eret, Matějček, Tlačil, Gottfried, Kordule, Tůma M., Janoušek, Tůma J., Tot.