4:5AET SC Kolín - A tým

Datum st, 23. zář. 2020 Beginn 18:00
-:- LHK Jestřábi Prostějov - A-tým
Prostějov

Druhý přípravný duel rovná se druhé vítězství. I když to po dvou třetinách skórově nevypadalo, kozlové odvezli z Kadaně výhru. Čtyřmi góly v poslední části otočili vývoj utkání a nakonec zvítězili 4:3.

Kadaň – Kolín

3:4

Co je v první půlce utkání trápilo, to byly jejich vlastní přesilovky. Ne že by je tolik trápilo, že je neproměnili, spíš je trápilo, že v nich inkasovali. Opravdu to bylo tak. První přesilovka Kolína, první gól Kadaně. Ujetí dva na jednoho. Třetí přesilovka Kolína, druhý gól Kadaně. Když byli kozlové vyloučeni znovu, z tribun už předčasně znělo posměšně, že přijde další branka.

Jenže opak byl pravdou. Kolínští hokejisté dokázali na dva nezdary z vlastních početních výhod zapomenout, pomalu obraceli obraz své hry, a nakonec předvedli velké finále. Poslední třetina, to totiž byla podívaná.

První impuls přišel ve čtyřicáté sedmé minutě, kdy Kukla od obranné modré přes celé střední pásmo vybídl k akci Stehlíka. Ten se protlačil za posledního domácího hráče a po řadě pokusů už ze druhé třetiny se konečně mohl radovat. Přesně k tyčce uklidil puk – 2:1. Chvíli na to to byla proměněná přesilovka.

Jankovský vyhrál buly, Stehlík pak předal kotouč na modrou Blahovi a jeho dělo do růžku znamenalo vyrovnání -2:2. Kozlům to bylo ale málo. Jejich dva góly je naprosto vzpružily. Stejně tak i domácí a fanoušky na tribunách, a tak se v posledních deseti minutách dohrával zápas v hokejové atmosféře.

Navíc jej okořenili Němec s Havlem, kteří se po bitce odporoučeli do kabin.

Gólové rozhodnutí utkání se konalo v samotném závěru. Kolín nejprve ubránil oslabení, aby hned po jeho skočení zaúřadoval Krejčík. Ten se s pukem na holi přikrčil už u modré, a pak po mantinelu projel až za branku a zakroutil puk do brány. Kolín byl ve vedení 3:2. Minutku na to pak Zdeněk z rohu vyvezl kotouč na modrou, vystřelil a Zumr tečoval do sítě. Zkrátka, kozlové měli chuť a přetavili to ve výhru.

Radost jim nezhatil ani v poslední minutě Kottek, který snížil na konečných 3:4.

Ohlasy z utkání v Kadani připravujeme.

Branky: 4. Kubišta (Havel), 24. Svoboda (Chlouba, Havel), 60. Kottek (Trefný) – 47. Stehlík (Kukla, Jankovský), 49. Blaha (Stehlík, Jankovský), 56. Krejčík, 57. Zumr (Zdeněk, Jankovský). Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 8:3, navíc Němec a Havel 5+OT za hrubost a TS KAD za faul Blahy. Využití: 0:2. Oslabení: 2:0. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:4.

Kolín: Sejpal (od 41. Martínek) – Husa, Muška, Blaha, Zdeněk, Knesl, Kukla, Dotter - Krejčík, Šafránek, Král - Jankovský, Zumr, Stehlík - Hasil, Kozák, Němec - Petržilka.

Kadaň: Běhula R. – Kottek, Trefný, Běhula T., Smutný, Havel, Havlín, Svoboda M., Chlouba Poppel, Koblížek, Šmída, Svoboda J., Veselý, Zabloudil Z., Morong, Kubišta, Bucek, Jaroš.