5:2 SC Kolín - A tým

Datum st, 03. bře. 2021 Beginn 18:00
-:- HC Dukla Jihlava - A-tým
Jihlava

Se třemi pětkami odjeli ve čtvrtek do Kadaně kolínští hokejisté. Ve druhém přípravném utkání dostali prostor i hráči z širší sestavy, osmička hráčů měla volno a zápas měl mít kondiční charakter. Splněno? Ano a s třešničkou na dortu. S výhrou.

Pravda, zpočátku to nevypadalo, že by Kolín přidal druhou přátelskou výhru, protože na začátku druhé třetiny prohrával 0:2. Dvakrát inkasoval ve vlastní přesilovce.

,,Ze začátku nám bohužel nešly přesilovky a obdrželi jsme v nich dvě branky. Byli jsme trošku laxnější. V první třetině soupeř hodně hrozil a vytahoval hráče. Dělalo nám to problémy, ale myslím si, že třetina byla vyrovnaná. Následně od druhé třetiny jsme byli lepší a vítězství je zasloužené, i když se nerodilo lehce,“ shrnul trenér Kolína Petr Martínek, co se dělo na ledě především během první třetiny.

V té druhé na začátku Kolín ještě jednou inkasoval, jak už bylo zmíněno, ale obraz hry se změnil. Kolín přestřílel soupeře 15:3 a de facto pořád útočil. Soupeř jako by už myslel, že mu výhru nemůže nic vzít a půjde to samo. Jako by se Kadaňským moc nechtělo…

,,Já nevím, jestli se jim chtělo nebo nechtělo hrát. My jsme každopádně do Kadaně přijeli na tři pětky s dvěma hráči na protáčení. Chtěli jsme, aby byl zápas v kondičním charakteru. Paradoxně si myslím, že jsme na tom byli kondičně líp. Jsem maximálně spokojen především s tím, že utkání splnilo ten účel, se kterým jsme sem jeli,“ zdůraznil Martínek, že do tempa se jeho tým dostal právě ve druhé části, a to bylo klíčové pro finální tečku. Otočení utkání.

,,Vyplývalo to už ze druhé třetiny. Řekli jsme si po ní, že prohráváme jen 0:2, je to přátelák, nemáme co ztratit. Chtěli jsme navíc zápas pojmout kondičně, tedy jsem nabádal kluky, aby za soupeřem šli naplno i za cenu obdržené branky a prohry. Vůbec by se nic nedělo. Ta naše aktivita nám pak dopomohla i k brankám,“ měl jasno, co stálo za úspěchem Kolína.