4:3 SC Kolín - A tým

Datum út, 01. pro. 2020 Beginn 16:00
HC AZ Havířov 2010 - A-tým
Havířov

Z utkání proti Vsetínu. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Vsetínu. Foto: Jan KobzáňKonečně! Po sáhodlouhém čekání se ve středu 16. září 2020 kolínští fanoušci konečně dočkali. Na domácím stadionu rozehráli první ostrý Chance prvoligový duel proti soupeři z Valašska. A byla to premiéra jako řemen.

Kozlové hodili za hlavu krutou sobotní porážku na Kladně a vrhli se na věhlasného soupeře se vší vervou. Již ve druhé minutě se dočkali početní výhody po hákování hostujícího Půčka, tu však nikdo v modrobílém využít nedokázal. Od začátku se hrálo velice rychle na obě strany, skóre se však měnilo až v polovině první třetiny. V čase 10:15 zafungovala prověřená spolupráce Václav Jankovský – DAVID ŠAFRÁNEK, když první jmenovaný zpoza brány našel svého kapitána najíždějícího mezi kruhy, a ten procedil puk skrze betony gólmana Gáby – 1:0. Vsetín dostal parádní možnost k vyrovnání v čase 14:57, kdy bylo nařízeno trestné střílení po podražení od domácího Váchy. Exekutor Kloz si však na výtečného Sejpala nepřišel. Kolín si tak do přestávky udržel jednobrankové vedení i přes velký nápor Valachů.

V první části druhé třetiny bylo opět před Sejpalem velmi rušno. Vsetín totiž dostal takřka minutovou výhodu přesilovky 5:3, když se postupně na trestnou lavici poroučeli Muška a Zdeněk. Kozlové však srdnatě bránili a každé vyhození kotouče doprovázel mohutný aplaus domácích příznivců. Skóre se tak měnilo až v 36. minutě a opět u toho byl domácí kapitán. Šafránek si všiml ve středním pásmu rozjetého JAKUBA HUSY, adresoval mu přihrávku, a ten nadvakrát důrazně poslal puk za záda hostujícího brankáře – 2:0. Husa se krátce nato postaral i o to, že se druhá třetina dohrávala až po přestávce. Do konce druhé části zbývalo odehrát 2 minuty a 10 vteřin, když právě Husa tvrdě přišpendlil Hořanského na mantinel v rohu hřiště. O tvrdosti hitu vypovídá, že bylo nutno vyměnit rozbité plexisklo, tudíž týmy šly do kabin o něco dříve.

Ve třetí třetině se očekával drtivý tlak hostujícího Vsetína, který také po úvodních šancích kolínských hokejistů skutečně dorazil. Kozlové však dokázali své pásmo bránit, ač občas za cenu zakázaného uvolnění. A když už si Valaši vypracovali slibnou šanci, jako při přečíslení 2 na 1, které zakončoval Bartko, Sejpal se vždy vytasil s pohotovým zákrokem. Poslední dvě minuty zkoušeli hosté hru bez brankáře, díky čemuž se nakonec ještě jednou přepisovalo skóre. Krejčík nejprve vybojoval puk v obranném pásmu a vybídl DOMINIKA ZUMRA, aby v čase 59:56 potřetí a naposledy rozvlnil síť Vsetína – 3:0.

Kolín si tak po houževnatém výkonu připisuje první body za výhru a Martin Sejpal svou první vychytanou nulu v premiérové prvoligové sezoně.

Branky a nahrávky: 11. Šafránek (Jankovský), 36. Husa (Šafránek), 60. Zumr (L. Krejčík). Rozhodčí: Dědek, Ondráček - Zídek, Polák. Vyloučení: 4:3, navíc TS za faul Váchala. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Diváci: 1254.

SC Kolín: Sejpal (O. Martínek) – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Zdeněk, Pýcha, Barták – Jankovský, Šafránek, Z. Král – L. Krejčík, Zumr, Petržilka – Mašín, Štohanzl, Síla – Semirád, Kozák.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Strmeň) – Hryciow, Smetana, Kudělka, Bartko, Štach, Jenáček, Ondračka – J. Kloz, Machač, Babka – Březina, Pechanec, Gorčík – Půček, R. Vlach, Rehuš – Hořanský, Šilhavý, Vítek.