Žádné odehrané utkání!

Datum po, 09. lis. 2020 Beginn 18:00
SK H. Slavia Třebíč - A-tým
Třebíč

Z utkání proti Přerovu. Foto: Tomáš KlimeckýZ utkání proti Přerovu. Foto: Tomáš KlimeckýKolín vybojoval další Chance liga vítězství. V Přerově domácím v jejich letošní premiéře uloupil dva body. Jak se rodila výhra v prodloužení?

Zatímco Kolín už ochutnal letošní ročník Chance ligy dvakrát, s Kladnem a Vsetínem, pro Přerov to byla kvůli karanténě premiéra. Už se schylovalo k jejich vítězné premiéře. Ale Kolín byl nakonec proti. Kozlové bojovníci vyrovnávali tři sekundy před koncem.

Ale popořadě.

Aby mohl Kolín k remíze po základní hrací době vůbec dojít, musel s domácími držet krok. A to dělal systematicky. Na první domácí branku reagoval Šafránek, který dorazil vlastní střelu. Na druhý přerovský gól reagoval Krejčík trefou pod víko do odkryté brány.

Kolín nezabrzdila ani inkasovaná branka z první minuty druhé třetiny. Ani pětiminutové oslabení. To Kolínští přežili a sebevědomí jim po něm nechybělo. Výsledkem bylo už třetí vyrovnání. V poslední minutě druhého dějství Král našel křižně Krejčíka. Ten se neunáhlil ke střele, posunul puk ještě na Husu, který už mohl jen pohodlně vsítit puk do úplně prázdné brány.

Tím paráda nekončila. Třetí třetina se sice hrála dlouho bezbrankově, ale v jejím závěru se góly nešetřilo. Tři minuty před koncem domácí došťourali snad ze čtvrté dorážky puk do kolínské brány. A zdálo se, že udělali tečku za utkáním. Jenže pak faulovali a Kolín přesilovku využil. Odvolal gólmana v šesti proti čtyřem dokázal počtvrté v utkání vyrovnat. Tři sekundy před koncem Blaha rozvlnil síť.

A to nebylo všechno. V prodloužení totiž kozlové ubránili další těžkou početní nevýhodu, stejně jako ve druhé části, a to jim znovu dodalo elán. A nakonec dovedli zápas do vítězného konce. Ve hře tři na tři nejprve Krejčík oblafl jednoho domácího, pak Husa nápodobně, aby se Petržilkovi naskytla odkrytá brána a nabídka vítězného gólu.

Kolín odvezl z Přerov dva body a po třech kolech je v tabulce sedmý.

Branky a nahrávky: 2. Svoboda (F. Dvořák, Ryšavý), 8. Svoboda (Ryšavý, Dřímal), 21. Pšurný (Dostálek, T. Doležal), 57. Pšurný (F. Král, T. Doležal) – 5. Šafránek (Jankovský, Husa), 19. Krejčík (Petržilka, Muška), 40. Husa (L. Krejčík, Král), 60. Blaha (Muška, Z. Král), 65. Petržilka (Husa, Krejčík).

Rozhodčí: Kašík, Nikola – Měkýš, Kučera. Vyloučení: 5:6, navíc Jankovský (KOL) 5 + OK. Využití: 0:1. Třetiny: 2:2, 1:1, 1:1 – 0:1. Diváci: 613.

SC Kolín: Sejpal – Kukla, Husa, Muška, Blaha, Zdeněk, Váchal, Barták – Král, Šafránek, Jankovský – Petržilka, Zumr, Krejčík – Síla, Štohanzl, Mašín – Kozák, Semirád, Hasil.